Performmaster-Mercedes-AMG-C-63-tuning- (1)

Performmaster se loučí s osmiválcem v AMG třídy C. Přidal karbon a zvýšil výkon

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Performmaster - 16. 7. 2022


Nová třída C přijde ve verzi AMG o hřmotný osmiválec a dostane jen čtyřválce, dokonce i pro vrcholné AMG C 63. Německý tuner Performmaster si tedy připravil úpravu pro poslední osmiválcové céčko AMG. A rozlučka je to opravdu parádní.

A protože v tomhle případě jde hlavně o motor, tak tím začneme. Pod kapotou je v základu čtyřlitrový osmiválec s dvěma turbodmychadly, jehož sériový výkon je v provedení AMG C 63 S už tak působivých 510 koní a točivý moment vrcholí 700 Nm. U Performmaster ale tyhle hodnoty zvedli na 612 koní a točivý moment vzrostl na 840 Nm! I přestože má auto pohon pouze zadních kol, dokáže zrychlit z 0 na stovku za pouhých 3,8 sekundy (tedy o 0,2 sekundy rychleji) a maximální rychlost je až 310 km/h.

Úpravce proměnil i design. Jak je dnes běžné, přibyla spousta karbonu, která je na mřížce masky chladiče, ale i na jejím orámování, na spojleru pod nárazníkem, ale i na spojleru na víku kufru nebo na difuzoru v zadním nárazníku. Odhalený a zalakovaný karbon parádně kontrastuje se stříbrným lakem karoserie.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *