papež-fisker 3

O některých se říká, že káží vodu a pijí víno. Rozhodně to ale neplatí o papeži Františkovi, který ve svých kázání často mluví o tom, že by se lidé měli více zaměřit na ekologii. Aby šel příkladem, přijal před časem vodíkovou Toyotu Mirai. Ovšem v uplynulých dnech se navíc rozhodl, že ještě vyzkouší tradičnější formu elektromobility než je vodík. Do užívání totiž dostal Fisker Ocean, tedy velmi speciální elektrické SUV, které nemá obdoby.

Jedním z důvodů té jedinečnosti auta je i to, že model Ocena prakticky ještě reálně neexistuje a není možné jej koupit. Značka Fisker jej teprve připravuje, ale lepší reklamu než tu z nejvyšších míst si asi vymyslet nemohla.

Přečtěte si také:  Papež má nové auto. Je moderní, ale žádný luxus nečekejte

Interiér auta je notně upraven tak, aby samozřejmě vyhovoval papežským potřebám, nicméně krom toho je vyroben z recyklovaných materiálů, včetně třeba PET lahví, které byly nalezeny v oceánu. Samozřejmostí je kopule typická pro skoro všechny papa mobily, ze které papež zdraví své příznivce. Ta je vyrobená z neprůstřelných materiálů, protože jejím úkolem je především hlavu církve chránit. Podrobnosti zatím nebyly zveřejněny, ostatně, na elektrickém papa mobilu se ještě pracuje.

Budoucí majitel už ale viděl první návrhy a předpokládáme, že je spokojen. Aby také ne, když bude jezdit prý nejekologičtějším autem světa. Tak model Ocean prezentuje sama značka, která toho dosáhla právě použitím různých veganských a recyklovaných a samozřejmě dále recyklovatelných materiálů.

3 komentáře

Přidat komentář