Pancéřovaná auta ruské armády se rozpadají na povel – video

Od Anina Russová | 15. 5. 2016 0

Rusům se poslední dobou prostě nedaří. Nejdříve je náš tým rozdrtil v hokejovém zápase a když pak chtěla armáda zlepšit náladu svému jedinečnému vůdci, ztrapnila se. Stalo se tak, když v černomořském letovisku Soči předváděli Vladimiru Putinovi zbrusu nový pancéřovaný vůz UAZ Patriot. Jde – nebo by spíše mělo jít – o to nejlepší, co má místní armáda k dispozici. Jenomže místo toho, aby byl Vladimir ohromen, byl spíše v rozpacích.

UAZ Patriot je speciální obrněné armádní vozidlo, které má zesílenou konstrukci umožňující montáž těžkého kulometu. Jenomže, když Putinovi tohle auto chtěli ukázat pořádně, dveře se prostě zasekly a nešly otevřít. Když se mu snažil náčelník hlavní správy pro obrněné automobily ministerstva obrany Alexandr Ševčenko pomoci, zůstala mu klika od dveří v ruce. :) Tohle se prostě jinde než v Rusku stát nemůže. :) Putin se do auta nakonec dostal druhými dveřmi a my doufáme, že za tenhle mezinárodní trapas nikoho nepošlou do uranových dolů.

… a není to poprvé, kdy se automobilová prezentace pro nejvyššího muže Ruska nepovedla. Vzpomínáte na nestartující LADU? :D