Pagani Automobili Modena: Umění Horacia Pagani

Autor: Anina Russová - 30. 1. 2012


Horacio Pagani se narodil 10.11. 1955 a pochází z rodu argentinského pekaře, ale „potatit“ se mu naštěstí moc nechtělo. Od mládí bylo jeho velkou zálibou tvořit automobilové modely z balzového dřeva, které jsou dnes k vidění v Italském showroomu Pagani.  V roce 1983 se Horacio  přestěhoval do Itálie, aby si splnil svůj sen a postavil své první superauto.

Pomocnou ruku Horaciovi podalo jako první Lamborghini. Tam Horacio pracoval v 80. letech jako kompozitní specialista. Zde získal potřebné znalosti a zkušenosti, aby se mohl v roce 1991 odtrhnout a založit si svou vlastní poradenskou a výrobní společnost Modena Design. Mezi jeho klienty patřili nejen technici z formule 1, ale také  Daimler,Ferrari nebo Aprilia.

Firma úspěšně fungovala rok. V roce 1992 ale Horacio Pagani zatoužil po něčem větším a založil společnost Pagani Automobili Modena, kde byla stavba superaut povznesena na vyšší úroveň.  První auto, které opustilo brány továrny byla dnes velmi dobře známá Pagani Zonda. Díky tomuto počinu se tvorbě Horacia Paganiho začalo říkat “ The art of Horacio Pagani“. A níže se můžete podívat proč.

[nggallery id=293]

-AR-

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru