Také vás tak baví rodinná auta, se kterými odvezte půl domácnosti na dovolenou takřka závodní rychlostí? Nás moc, a proto si nemůžeme nechat pro sebe tuto zatraceně ostrou úpravu kombíku Mercedes-AMG C 63 S.

Co si budeme povídat, to je už z výroby velmi rychlé auto, které hrdě ukáže zadní světla většině svých konkurentů. Aby také ne, když má pod kapotou čtyřlitrový vidlicový osmiválec o výkonu 510 koní a s točivým momentem rovných 700 Nm. Jenomže německé tuningové společnosti Wimmer Rennsporttechnik je to málo a tak z rodinného kombi udělala hotovou střelu.

Poté, co namontovali nový mezichladič stlačeného vzduchu, výkonnější vstřiky, sportovní katalyzátory, vzduchové filtry BMC, vyměnili obě turba i palivovou pumpu, a poté, co nainstalovali na zakázku vyrobené titanové výfukové potrubí a završili to novým naladěním řídící jednotk, dostali se s výkonem až na neskutečných 801 koní.

K tomu všemu ale patří i trocha toho ostrého designu. Proto padla volba na 20palcová kola BBS obouvající pneumatiky o rozměru 245/30 R20 vpředu, respektive 265/20 R20 vzadu. Nechybí snížený podvozek a pořádné brzdy.

Výsledek je parádní, ale úpravce si ho také nechá parádně zaplatit. Celkem tato konkrétní úprava totiž vyjde na zhruba 700 tisíc korun. A to rozhodně není málo.