Na blížícím se mezinárodním autosalonu v Ženevě (9. – 19. března 2017) odhalí Toyota novou výkonnou verzi modelu Yaris. Nová sportovní verze, prezentovaná po boku speciálu WRC, jenž bude debutovat 19. ledna na Rallye Monte Carlo, ilustruje dynamický potenciál modelové řady Yaris.

Nový sportovní Yaris vychází ze třídveřového karosářského provedení a je vybavený výkonným motorem nabízejícím přes 210 koní. Představuje tak pomyslný spojovací článek mezi rallyovým speciálem Yaris WRC a „civilními“ vozy.

Současně i celá modelová řada Yaris prochází podobnými výraznými designovými úpravami, které zahrnují novou čelní partii, nové ztvárnění zádi vozu a modernizovaný interiér. Kromě estetických úprav pak Yaris prodělal řadu technických vylepšení s cílem zvýšit celkovou úroveň pohodlí i ovladatelnost tohoto vozu.

Úpravy se týkají celé modelové řady Yaris a zvyšují také atraktivitu úspěšné hybridní verze modelu Yaris. Tato varianta vozu je nadále jedinečnou nabídkou ve třídě malých vozů a představuje více než 40 % celkových evropských prodejů modelu Yaris.