oprava-praha-jizdni_spojka-lanovy_most

Opravy na lanovém mostě na pražské Jižní spojce potrvají až do července

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Foto: ČTK - 22. 4. 2024


Na Jižní spojce probíhají opravy lanového mostu. Půjde o opravu pravého, tedy pomalého jízdního pruhu v úseku od lanového mostu po připojovací pruh mimoúrovňové křižovatky Průběžná ve směru do centra. Současně s opravou vozovky bude probíhat oprava izolací a vybudování nové římsy lanového mostu.

„Na lanovém mostě opravujeme římsu. Tato římsa vede po celé délce lanového mostu a ubíráme zde ten přilehlý pravý jízdní pruh, který také budeme opravovat,“ vysvětluje Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy.

Komunikaci je třeba napřed odfrézovat, ale řidiče prý čekají pouze minimální dopravní omezení. „Omezení, které tam platí pro řidiče, tak je pouze odebrání toho pravého jízdního pruhu. Řidiči mohou ale i nadále jezdit zbylých dvou jízdních pruzích. Je to pouze ten směr do centra, druhý směr je bez omezení. Protože se jedná o Jižní spojku, tak řidiči musí počítat s tím, že při řazení do pruhů může docházet k drobnému zdržení, ale zatím to komplikace nedělá,“ přibližuje dále Barbora Lišková.

Na místě probíhá více prací najednou. Mění se tam nejenom povrch vozovky a izolace, ale na římsách také pracují mostaři Technické správy komunikací hlavního města Prahy. Opravy budou mít pouze jednu hlavní etapu, při které se ale koordinuje více prací. Hotovo by mělo být 7. července. Řidiče ale čeká pouze malá míra dopravní komplikace a i během ranní a odpolední špičky, by zdržení nemělo být větší než 10 minut.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru