Než si začnete klepat na čelo a přemýšlet, jestli si z vás neděláme legraci, počkejte. Jakkoliv totiž titulek zní směšně, má své opodstatnění. Určitě totiž znáte situaci, kdy jdete od svého zaparkovaného auta třeba do obchodu a po několika metrech vám dojde, že si nejste jistí, jestli jste auto zamkli. Zkusíte tedy namířit dálkové ovládání na auto a zamknout. Jenomže jste moc daleko a auto nereaguje. Pak vám nezbyde nic jiného než se potupně vydat zpět, abyste jako na potvoru zjistili, že zamčeno samozřejmě je.

Možná ale nevíte, že máte stále u sebe něco jako zesilovač signálu dálkového zamykání, který může problém s nachozenými metry vyřešit. Ať to zní jakkoliv, tím zesilovačem je vaše hlava. Těžko říct, jak přesně to funguje. Také si nejsme úplně jisti, jestli takové používání hlavy náhodou v dlouhodobém horizontu neškodí zdraví, každopádně jde o velmi zajímavý fakt.

Stačí na své zaparkované auto alespoň trošku vidět, přiložit klíč s dálkovým ovládáním k hlavě a prostě stisknout tlačítko, které auto zamkne. Věřte nebo ne, fakt to funguje. Sice budete vypadat trošku jako blázen, ale účel to splní. 🙂 My si tak odškrtáváme jeden z městských mýtů, který je potvrzen.