oprava_krizovatky_jeseniova_praha

Oprava křižovatky v pražské Jeseniově ulici způsobuje kolony

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK - Foto: ŘSD - 20. 10. 2023


V Jeseniově a Ambrožově ulici v městské části Praha 3 probíhá kompletní rekonstrukce křižovatky a zároveň celková úprava daného prostoru, kdy důvodem je hlavně bezpečnost.

Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy: „My potřebujeme zvýšit v podstatě celou plochu křižovatky, přibydou tam nové přechody, které budou přisvětlené, upravit se musí i odvodnění, kdy se budou přesouvat jednotlivé uliční vpusti, což znamená, že tři stávající zrušíme.“ A ty budou posléze nahrazeny dvěma spojenými. Zároveň dále vznikne nové vodorovné značení a také navazující plochy, které s touto křižovatkou souvisí. To znamená jak vozovky, tak chodníky.

Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy: „Tato křižovatka nebude zcela uzavřena. Jedná se pouze o částečné lokální omezení, ale vzhledem k situování této křižovatky tam může docházet ve špičkových hodinách i k delšímu zpoždění.“

Vzhledem k tomu, že v opravovaném úseku platí nejvyšší míra dopravní komplikace, tedy červená, řidiči proto musí počítat v nejvytíženějších časech se zpožděním, které může zabrat i více než třicet minut. S pracemi se začalo 15. září a trvat by měly nejdéle do 5. listopadu tohoto roku. Praha 3 v tomto případě čerpá finance z magistrátního programu BESIP na rekonstrukci nebezpečných míst v okolí škol a školek, a to tato dopravně velmi vytížená komunikace určitě splňuje, přímo souběžně s ní totiž stojí jak mateřská, tak základní škola. Oprava křižovatky by tak měla zvýšit bezpečnost chodců, mezi kterými jsou často školáci a ty nejmenší děti. Podobně se takto opravovala i křižovatka v ulicích Jeseniova a Koldínova, kdy práce na ní skončily 15. října.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru