oprava_silnice-mesto-2

Oprava Ďáblické ulice v Praze uzavřela oba pruhy, omezení skončí v prosinci

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Ilustrační foto: Ředitelství silnic a dálnic - 19. 5. 2024


Od poloviny dubna se v Praze – Ďáblicích pracuje na kompletní výměně vozovkového souvrství, povrchových znaků, chodníků a odvodnění. Akce vzniká v koordinaci s Technickou správou komunikací hlavního města Prahy a městskou částí Praha – Ďáblice.

„Jedná se o úsek, který je od ulice K Lomu po ulici U Parkánu. Tento úsek je rozdělený na jednotlivé etapy, protože my komunikaci vždy uzavíráme, a proto jsme ji museli rozdělit. Součástí jsou i přilehlé křižovatky,“ vysvětluje tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy Barbora Lišková. Uzavřeny budou kompletně oba jízdní pruhy. Výluka se bude týkat i autobusů městské hromadné dopravy. Veškerá doprava bude vedena po objízdných trasách.

„Pro individuální automobilovou dopravu máme objízdné trasy vedeny, v té první A a B etapě, přes ulici Cínoveckou a Libereckou. To je ta hlavní objízdná trasa. Nebo přes ulice U Parkánu, Šenovská, Spořická, Ústecká a Žernosecká. Tato trasa je určena spíše pro místní dopravu,“ dodává Lišková.

Přesný termín ukončení stavby a dopravních omezení bude ještě upřesněn. Předpokládá se ale, že v prvních dvou etapách se podaří stavbu urychlit. V tuto chvíli se pracuje s termínem dokončení na konci tohoto roku. V místě platí střední míra dopravní komplikace. Zejména v časech ranní a odpolední dopravní špičky je třeba počítat se zdržením v rozmezí 10 – 30 minut.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru