Opel_Zafira_Kaluga

Opel se vrátil do Ruska. Chystá se ale i do Kolumbie nebo Ekvádoru

Autor: Tisková zpráva - 17. 12. 2019


První modely automobilky Opel se vracejí do autosalonů dealerů v důležitých ruských městech. Ruští zákazníci si mohou objednat SUV Opel Grandland X (vyráběné v Eisenachu) a velkoprostorovou Zafiru Life. Výrobu Zafiry Life rozběhl koncern PSA ve své továrně ve městě Kaluga, které leží asi 200 km jihozápadně od Moskvy. A z linky této továrně začnou už začátkem roku 2020 sjíždět dodávky Opel Vivaro.

„Výrazné posílení pozice na profitabilních exportních trzích je jedním z pilířů našeho strategického plánu PACE!. Návrat na ruský trh je dalším krokem tohoto plánu,“ říká šéf automobilky Opel Michael Lohscheller. „V následujících letech budeme postupně zvyšovat naše aktivity v Rusku. Chceme uvádět nejméně jeden důležitý model ročně. Jako na každém trhu i v Rusku je naší prioritou ziskovost a nejvyšší míra spokojenosti zákazníků.“

Výhodou Opelu při návratu do Ruska je možnost využití výrobních kapacit závodu v Kaluze. Německý Opel má v Rusku výbornou reputaci a dlouhou tradici. Návratem na tamní trh Opel posílí přítomnost skupiny PSA v euro-asijském regionu. Rusko je velký, strategicky důležitý a atraktivní trh s velkým potenciálem.

Test Opel Grandland X 2.0 CDTI 177 8AT

Zpočátku budou vozy Opel nabízet obchodní partneři v jedenácti městech (např. Moskva, Petrohrad, Stavropol, Rostov, Rjazaň, Ťumeň, Nižnij Novgorod, …). Během příštího roku se počet obchodních dealerů minimálně zdvojnásobí a bude dále růst.

Rozsáhlá exportní ofenzíva je jedním z pilířů strategického plánu Opelu PACE!, který pomůže společnosti dosáhnout udržitelného zisku. Během těžké ekonomické krize v roce 2015 se Opel z ruského trhu stáhl, aktuální rozhodnutí o opětovném vstupu na ruský trh je součástí plánu PACE!, který počítá s prosazením značky Opel v Evropě i na globálních trzích. Opel plánuje, že v horizontu roku 2025 bude 10 procent jeho prodejů připadat na mimoevropské trhy.

Opel proto posiluje svoji přítomnost na trzích Asie, Afriky a Jižní Ameriky – do roku 2022 otevře více než 20 nových exportních trhů, například už začátkem příštího roku se Opely začnou vyvážet do Kolumbie nebo Ekvádoru.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek