Opel dláždi cestu do budoucnosti stálým rozšiřováním informací, služeb a bezpečnosti v automobilech. Na ženevském autosalonu (Hala 2, stánek číslo 2231) představuje portfolio služeb osobní mobility poskytované službou Opel OnStar. Ve druhé polovině roku 2015 Opel zavede do svých osobních automobilů komplexní balíček služeb s vysokorychlostním mobilním připojením. Dvě premiéry demonstrují novou produktovou ofenzivu značky Opel: Středobodem expozice bude model KARL s ideální kombinací prostorné kabiny a kompaktních vnějších rozměrů. Atraktivní pětidveřový model je ideálním vozem pro cenově senzitivní zákazníky, kteří hledají kombinaci každodenní využitelnosti a komfortu, nízké spotřeby paliva a moderních technologií. Druhá premiéra Opelu je orientovaná na úplně odlišnou klientelu: Corsa OPC představuje dynamickou špičku modelové řady Corsa nové generace. Fascinuje výkonným, turbodmychadlem přeplňovaným motorem, agilními jízdními vlastnostmi a sportovním vzhledem. Přibližně čtyři metry dlouhý atlet se stejně dobře hodí na Severní smyčku okruhu Nürburgring jako na každodenní ježdění v městské džungli.

„Do Ženevy jsme přivezli dvě světové premiéry a naši unikátní službu Opel OnStar,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group. „Opel OnStar poskytne zákazníkům spojení s jejich digitálním okolím a zároveň nejvyšší stupeň bezpečnosti. Kromě toho rozšíříme naše produktové portfolio o modely KARL a Corsa OPC. Oba nové modely se perfektně hodí do dnešní doby, protože oba oslovují po racionální i emocionální úrovni. Malý KARL, který je volbou rozumu, přináší radost z jízdy, Corsa OPC zase poskytuje nekompromisně sportovní jízdní vlastnosti za dostupnou cenu.“

Opel-Corsa-OPC 1R

Opel OnStar: Asistent osobní mobility a pomoci

Ve druhé polovině roku 2015 uvede Opel do svých modelů službu Opel OnStar. Opel OnStar představuje další krok v oblasti automobilové konektivity v Evropě. V USA, Kanadě, Číně a Mexiku už přibližně 7 milionů zákazníků využívá komplexní balík služeb s Wi-Fi hotspotem a různými mobilními službami. „Opel OnStar zvýší bezpečnost a komfort našich zákazníků,“ předpovídá Dr. Karl-Thomas Neumann. Nezáleží na tom, v jaké tísňové situaci se řidič ocitne – Opel OnStar mu poskytne podporu a asistenci 24 hodin denně, 365 dní v roce. Vždy bude mít k dispozici spojení s operátorem… a pokud se při kolizi nafouknou airbagy, spojení Opel OnStar se aktivuje automaticky.

Přečtěte si také:  Nová služba Car On Demand: Free2Move zavádí ve Francii jednoduchý pronájem automobilů skupiny PSA

Systém poskytuje i přístup k informacím o voze. Prostřednictvím aplikace Opel OnStar App pro smartfony může řidič registrovat data vozidla, jako je například tlak v pneumatikách nebo životnost oleje. Přes aplikaci lze zamknout/odemknout vůz a pokud došlo ke krádeži vozu, Opel OnStar poskytne policii údaje pro jeho lokalizaci. Velmi pohodlná je i funkce diagnostiky vozu: Opel OnStar může měsíčně odesílat report o nejdůležitějších informacích o provozu vozidla. Řidiči si kromě toho může kdykoli pouhým knoflíku vyžádat diagnostickou kontrolu vozu.

Zavedením služby Opel OnStar získá každý automobil Opel výkonný mobilní Wi-Fi hotspot, který umožňuje současné připojení až 7 mobilních koncových zařízení. Posádka vozu tak mlže hrát hry, být v kontaktu s rodinou a přáteli přes sociální sítě, sledovat filmy nebo televizi. Když vůz stojí, řidič jej může využívat jako mobilní kancelář.

zeneva-2015-opel-onstar-1

Kompaktní, dostupný, sofistikovaný: Malý Opel KARL oslovuje srdce i rozum

Nový Opel KARL je ideálním automobilem pro cenově citlivé zákazníky. Za dostupnou cenu zákazník získá pětidveřový automobil s dostatkem prostoru pro pět osob, který nabídne maximální objem pro zavazadla až 940 litrů, a to vše při délce jen 3,68 metru. Na výběr budou tři verze výbavy a 10 barev karoserie. V duchu filozofie designu značky Opel bude nováček z Rüsselsheimu nejenom dobře vypadat, ale bude imponovat i svými vnitřními hodnotami. Pod kapotou má KARL pohonný agregát nejnovější generace: Nový motor 1.0 ECOTEC o výkonu 55 kW (75 k). Celohliníkový zážehový tříválec má objem 1,0 litru a je propojená s 5-stupňovou manuální převodovkou. V kombinovaném cyklu má spotřebu jen 4,3 l/100 km, což představuje ekvivalent emisí CO2 jen 99 gramů na kilometr.

Opel KARL je vybavený mnoha bezpečnostními a komfortními prvky, které zákazníci v této cenové kategorii ani nečekají. Kromě standardního asistenčního systému pro rozjezd do svahu HSA (Hill Start Assist) je dalším významným bezpečnostním prvkem asistenční systém pro udržování jízdního pruhu LDW (Lane Departure Warning), založený na bázi kamery. Stejně jako modely ADAM a Corsa je také KARL vybavený (od stupně Enjoy) elektrickým posilovačem řízení s režimem City, který po stlačení knoflíku výrazně sníží silu potřebnou pro ovládání volantu. To je velmi výhodné při manévrování v hustém městském provozu. K dispozici (standardně od stupně výbavy Enjoy) je i systém Park Assist a tempomat s omezovačem rychlosti. Světla do mlhy zlepšují osvětlení cesty při nepříznivých povětrnostních podmínkách, integrovaná odbočovací světla zvyšují bezpečnost jízdy při odbočovacích manévrech. „Je to vyspělý automobil, který oslovuje stejně srdce i rozum,“ vysvětluje předseda představenstva Opel Group.

Přečtěte si také:  Nový Opel Mokka už prochází jízdními testy. Na trhu se objeví začátkem příštího roku

Výkon, rychlost, sportovní charakter: Nový Opel Corsa OPC ztělesňuje ryzí vášně

Nový Opel Corsa OPC chce oslovit zkušené, sportovně založené řidiče. Špičkový model řady Corsa demonstruje tradici modelů OPC nápadnou modrou barvou Flash Blue, díky které jej lze okamžitě identifikovat jako sebevědomý produkt centra OPC (Opel Performance Center). Sportovní sedadla Recaro, kožený sportovní volant a pedály spolu s velkými otvory pro vstup vzduchu v nárazníku, charakteristickou kapotou, výraznými kryty prahů, dominantním zadním spojlerem a výfukem s dvojicí koncovek a difuzorem v zadním nárazníku vizuálně demonstrují vysoké výkony nové Corsy OPC.

Výkon 152 kW/207 koní netrpělivě čeká, kdy se dostane do akce. Turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,6 litru dosahuje maximálního točivého momentu 245 Nm – a dalších 35 Nm je k dispozici díky funkci krátkodobého zvýšení plnicího tlaku „Overboost“. Točivý moment motoru se přenáší na přední kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky s krátkými a přesnými drahami řadicí páky.

Nový Opel Corsa OPC akceleruje z 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 230 km/h. V zájmu optimálního přenosu výkonového potenciálu motoru na silnice konstruktéři Opelu ve spolupráci se specialistou na tlumiče pérování Koni vyvinuli podvozek s inovativní regulací tlumení. Nová technologie FSD (Frequency Selective Damping) umožňuje přizpůsobovat tlumicí síly momentální frekvenci pohybů vozu, čímž se vytváří rovnováha mezi nekompromisně sportovním charakterem modelu Corsa OPC a přiměřenou úrovní komfortu. Zkušení řidiči mohou dokonce úplně vypnout elektronický stabilizační systém ESP, pokud chtějí vyzkoušet limity vozu na uzavřeném závodním okruhu. Sportovní tlumič výfuku Remus k tomu dodává patřičnou zvukovou kulisu. „Naše modely OPC představují dynamickou špičkou celého našeho modelového portfolia. Nová Corsa OPC je nejlepším příkladem. Jasně dokládá, že je stejně vhodná na závodní okruh i pro každodenní používání. Ten dojem je taký silný, že se vám z auta ani nechce vystoupit. A to je typické pro OPC modely – jejich ryzí řidičské vášně,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann.

Opel-Corsa-OPC-2R