Za krkolomný nadpis může název upraveného Opelu Insignia. Známý německý úpravce poladil Insignii OPC a výsledkem je vůz s názvem Irmscher is3 Bandit. Pokud se přeneseme přes zvláštní pojmenování a bizarní vzhled, pod kapotou se děly zajímavé věci. Výkon byl zvýšen na 279 kW/370 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h se zkrátilo na výsledných 5,9 sekundy.

Jako první vás musí zarazit nezvyklá barevná kombinace. Insignii OPC jsme zvyklí potkávat nejčastěji v typické modré metalíze, i když občas brnknete o jinou barvu. Irmscher is3 Bandit je vyveden v tmavě zelené metalíze, kterou doplňují zlaté polepy. Až to rozdýcháte, všimnete si také lízátka pod předním nárazníkem, nových nástavců prahů a upraveného zadního difuzoru. Irmscher nabízí také nová 20″ litá kola s názvem Turbo Star. K úpravám interiéru zřejmě nedošlo, tuningová dílna se tím nijak nechlubí.

Byť je design záležitostí osobního vkusu, nemůžu se vyvarovat dojmu, že tohle se dvakrát nepovedlo. I právě proto se daleko zajímavějšími stávají úpravy pod kapotou. Německý úpravce se totiž neoddával pouze počítačovému ladění. Motor V6 o objemu 2,8 litru, který standardně dává 325 koní výkonu a Insignia OPC Sports Tourer s ním zrychlí za 6,3 sekundy, dostal pořádnou injekci. Úplně nové je větší turbo, přepracované sání i vylepšené chlazení. To vše dohromady s úpravou řídící jednotky přineslo zvýšení výkonu na 279 kW/370 koní a točivého momentu na 600 Nm! Doba potřeba pro zrychlení na 100 km/h se zkrátila na 5,9 sekundy. A to už jsou zajímavé parametry!

Pokud byste po této úpravě toužili, máte možnost zakoupit rovnou upravený a hotový vůz a nebo pořídit jednotlivé díly exteriéru i motoru jako aftermarketový tuning. A třeba vám pak i nechají vaší původní, hezkou barvu 🙂