Opel vyhrál v Rumunsku veřejnou soutěž na dodávku 600 školních autobusů – to je představuje největší flotilu školních minibusů v historii značky Opel. V rámci této objednávky dodá Opel 16-místné minibusy Opel Movano. V Rumunsku je to největší jednorázová objednávka automobilů od začátku ekonomické krize. Velký význam má i fakt, že se na realizaci zakázky bude podílet nedávno reorganizovaná divize lehkých užitkových automobilů automobilky Opel.

Opel Movano Romania school bus 1

600 vozů Opel Movano bude nasazeno ve vesnických oblastech Rumunska, kde tyto minibusy budou asi 9600 školákům zajišťovat bezpečnou a pohodlnou dopravu do školy a ze školy.

Interiér minibusu Opel Movano je individuálně přestavěný rumunským specializovaným dodavatelem. Základ minibusu tvoří verze L3H2 s pohonem předních kol poháněná čtyřválcovým turbodieselem 2.3 CDTI. Celý interiér je klimatizovaný a vůz je homologován podle bezpečnostních norem Evropské unie. Na základě požadavku klienta je maximální rychlost minibusů elektronicky omezena na 90 km/h. Na flotilu školních autobusů poskytuje výrobce záruku 5 let a plnou servisní podporu autorizovaných dealerů značky Opel na celém území Rumunska.

„Úspěch v Rumunsku dokazuje správné nastavení nové strategie užitkových automobilů značky Opel. Divize užitkových automobilů prochází v současné době reorganizací, která se odvíjí od cíle zdvojnásobit prodeje do roku 2022. Podobně ambiciózní cíle máme i na českém trhu. Věříme, že s novými modely a vylepšenou nabídkou služeb bude náš lokální růst ještě výraznější,“ říká Mikuláš Ivaško, LCV manažer společnosti Opel C&S.

Opel Movano Romania school bus 2