Elektromobily mají oproti vozům se spalovacími motory velkou výhodu v tom, že jsou schopny poskytnout maximum točivého momentu prakticky ihned. I díky tomu umí zrychlovat překvapivě rychle. Jasným důkazem budiž vozy Tesla nebo například i BMW i3, které zrychlí z 0 na 60 km/h stejně jako předchozí osmiválcové BMW M3. Zahanbit se ale nechce ani Opel Ampera-e.

zavod-opel-ampera-e-sprint-video

Opel Ampera-e je vlastně přeznačkovaný Chevrolet Bolt, používat by tak měl stejné pohonné ústrojí. To znamená elektromotor s výkonem dvou set koní a točivým momentem 360 Nm. Opel udává, že vůz je schopen zrychlit z 0 na 50 km/h za 3.2 sekundy, a že v pružném zrychlení to zvládne z 80 na 120 km/h za 4.5 sekundy. Zrychlení z 0 na 100 km/h však neuvádí. Kapacita baterií je 60 kWh – tedy dvakrát tolik, co nabízí „lepší“ Nissan Leaf – a dojezd by se měl pohybovat nad 300 km (Chevrolet Bolt umí 322 km).

I tak je působivé podívat se na závod Ampery-e se silnými soupeři z vlastní stáje. Na start závodu ve sprintu na 30 metrů se tak vedle ní postaví ještě závodní Astra TCR a Adam R2, hbitá Corsa OPC a výkonná Insignia OPC. Koho tipujete na vítěze? 🙂