oprava-rekonstrukce_silnice

Olomoucká ulice v Brně je neprůjezdná, rekonstruuje se tu vodovod

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK - Foto: Wikimedia Commons, Aktron, CC BY 3.0, odkaz - 12. 4. 2024


Řidiči v Brně se od března setkají s další dopravní komplikací. Olomoucká ulice v brněnské Slatině je uzavřena. Jedná se o úsek od kruhového objezdu u prodejny Lidlu až po most přes železniční trať. Průjezd MHD a složek záchranného systému je zachován. Stavbu mají na starosti Brněnské vodárny a kanalizace.

„Na části ulice Olomoucké se rekonstruuje vodovod. Ten byl v havarijním stavu a vodárny evidovaly časté havárie. Nyní to má vliv na dopravu,“ vysvětluje Filip Poňuchálek, tiskový mluvčí magistrátu města Brna.

Objízdná trasa je vedena směrem z Olomoucké je vedena přes ulici Těžební, dále po ulici Průmyslové, Švédské valy a ulici Řípskou. Pro obyvatele Černoviček je průjezd umožněn od kruhové objezdu, musí však mít povolení ke vjezdu. Pro vozidla vyšší než 3,9 m pak platí objízdná trasa po ulici Ostravské směrem na sjezd k Hviezdoslavově ulici.

„Pro řidiče jsou stanoveny objízdné trasy, které jsou značeny dopravním značením. V místě probíhají také práce na ulici Ostravské, takže by si řidiči měli dávat pozor,“ doplňuje Filip Poňuchálek.

Dopravní omezení v místě potrvá do 20. června letošního roku, to budou řidiči opět moci silnici využívat. Současně uzavírkou v ulicí Olomoucká je také dočasně uzavřena ulice Vlárská, toto opatření vzniklo kvůli zvýšenému provozu v lokalitě kvůli uzavírkám. Pro místní však zákaz vjezdu neplatí.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru