Okruh Nurburgring má nového krále: Renault Mégane RS 275 Trophy-R – foto + video

Autor: Anina Russová -   17. 6. 2014


A je to tu! Válka o krále Nurburgringu má zase nového vítěze. SEAT Leon Cupra 280 na pomyslném trůnu vystřídal Renault Mégane RS 275 Trophy-R, tedy před nějakou dobou ohlášený projekt #UNDER8. To R v názvu vozu dává všem jasně najevo, že tady nejde o žádné ořezávátko. Jde o speciální edici, kterou Renault do světa vypustil ani ne před měsícem. Automobilka plánuje vyrobit maximálně 250 kusů, které nabídne do prodeje v 15 zemích.

A teď k tomu podstatnému. Renault Mégane RS 275 Trophy-R překonal SEAT Leon Cupra 280 o čtyři vteřiny, když svoje kolo zajel za 7:54,36. Jenže je potřeba dodat, že limitovaná verze supersportovního Mégane je výrazně odlehčená a upravená. V prvé řadě jde samozřejmě právě o hmotnost. Mégane RS 275 Trophy-R je o více než 100 kg lehčí než běžná verze a na trať navíc vyrazil bez zadních sedadel. Standartně bude zákazníkům dodáván se závodně nastaveným podvozkem (s omezenou svorností diferenciálu) Öhlins Road & Track a dvoulitrovým turbodmychadlem přeplňovaným benzínovým motorem o výkonu 205 kW/275 koní. Zcela nový je také kompletní výfukový systém od společnosti Akrapovič. Správnou přilnavost zajistily lepivé pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2.

A ještě se znovu podíváme na to hubnutí. Jak už jsme řekli, zadní sedačky v autě nehledejte, řidič a spolujezdec navíc sedí v těsných skořepinách Recaro Pole Position vyrobených z polykarbonátu. Jen ty dokázaly oproti těm sériovým shodit 42 kilogramů! A to i přesto, že jsou vybaveny tříbodovými bezpečnostními pásy. Kdyby někdo chtěl, má Renault pro bezpečnosti chtivé řidiče připravenou i šestibodovou variantu. Celkově se ale snižovalo všude. Závodní Li-ion baterie je o 16 kg lehší než ta klasická a 3 kilogramy šly dolu s použitím lehkých kol a závodních odlehčených brzdových kotoučů. Pochvalu Mégane RS 275 Trophy-R jistě sklidí i za zdařilé polepy vozu. Kombinace červené, bílé a černé vždy zabere…

I když chápeme to, že nechat si jen tak vyfouknout nejrychlejší čas na okruhu Nurburgring není úplně příjemné, ale přeci jen nás jedna věc mrzí. Renault musel do boje vytáhnout se super odlehčenou a upravenou variantou. SEAT svůj čas zvládl s vlastně sériovou Cuprou. Tak si asi musíme počkat na odpověď od SEATu. :)

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *