pneuservis

Od 1. listopadu opět platí povinnost používat zimní pneumatiky

Autor: Komerční sdělení - 26. 10. 2017


Pneuservisy proto očekávají každoroční nával motoristů, kteří se rozhodnou přezout svůj vůz na poslední chvíli. Je opravdu nutné vyjet hned 1. listopadu na zimních pneumatikách?

Silniční zákon, který používání zimních pneumatik upravuje, je vyžaduje od 1. 11. do 31. 3. v situacích, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám lze takové jevy předpokládat. Výjimkou, kdy povinnost platí bez ohledu na klimatické podmínky, jsou úseky opatřené značkou Zimní výbava (C 15a). Po celé republice jsou desítky takových úseků a tato povinnost platí například i na některých částech dálnice D1.

Čekat na první sníh se nevyplácí

Motoristé by rozhodně neměli s výměnou pneumatik zbytečně čekat na první sníh. V tu chvíli se pracovníci pneuservisů nezastaví a lhůty pro objednání se výrazně prodlužují. Přitom zimní pneumatiky mají nejlepší jízdní vlastnosti již při poklesu teploty pod 7 °C.

Zvýšený zájem o pneuservisy potvrzují již nyní i provozovatelé internetového katalogu firem InFirmy.cz. „Počet uživatelů, kteří tyto služby na našem webu vyhledávají, v posledních dnech rapidně vzrostl. I my proto motoristům radíme, aby s objednávkou přezutí neotáleli. Kapacity se rychle naplňují a domluvit výměnu pneumatik na poslední chvíli bývá prakticky nemožné,“ potvrzuje Pavel Sypták ze společnosti Primecore s.r.o., která www.infirmy.cz provozuje.

Pozor si dejte také při cestách do zahraničí

Podmínky pro používání zimních pneumatik se v jednotlivých státech Evropy liší. Před vycestováním je proto vhodné ověřit, jaká pravidla jsou v zemích, kterými projíždíte, platná. Nápomocný vám v tom může být například web Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK), kde naleznete potřebné informace.

Víte, kdy už měnit letní pneumatiky za zimní? Poradíme vám

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru