Už rok žijeme ve světě, který se od základů změnil. Nelze cestovat tak, jak bychom chtěli, do zahraničí nesmíme pořádně už dlouho a teď nebudeme moci ani po České republice. O to víc času ale budete mít, abyste se připravili na cestování po lockdownu. Podívejte se na to, jak si jeden Němec postavil obytňák z obyčejné Škody Octavia Combi.

Škodovky jsou v posledních letech známé nejvíce svým vnitřním prostorem, který je opravdu velkorysý. I když jsou modely mladoboleslavského výrobce opravdu velké, asi by vás nenapadlo z nich udělat obytné auto. Jednoho Němce ano a výsledek vůbec není špatný.

Jako základ posloužil kombík druhé generace Škody Octavia, který má místo dvou řad sedadel a kufru je tady ložnice a kuchyně. Samozřejmostí je, že kvůli tomu přišel o zadní sedadla, místo nich je tu klasický rošt s matrací.

Kempovat můžete i s Dacií Duster. Česká firma nabízí praktickou vestavbu

Vzhledem k omezenému vnitřnímu prostoru tady není samozřejmě ani koupelna a záchod. Na to budete muset využít některý z veřejných záchodků, případně sprchu na čerpací stanici nebo v nějakém kempu.

Jde o systém, který v autě není napevno, ale lze jej kdykoliv opět vyjmout a z obytné octavie opět udělat úplně normální octavii pro převoz pasažérů a s použitelným kufrem. Otázkou je, co na takovou přestavbu řekne při případné silniční kontrole policie…

A jak se v takovém autě přežívá? Podívejte se na video.