miska_s_vodou-snizeni_spotreby

Obyčejná miska s vodou v autě vám dokáže výrazně snížit spotřebu paliva

Autor: Pavel Srp -  Foto: Pavel Srp - 31. 12. 2022


Návodů na snížení spotřeby paliva je spousta, a všechny jsou ověřené. My pro vás ale takhle na konci roku máme další. Snížit spotřebu paliva totiž pomůže i obyčejná miska s vodou. Říkáte si, co je to za blbost? No… Čtěte dál a uvidíte.

Spotřeba paliva nejvíce závisí na stylu jízdy řidiče. Pokud jede plynule a přidává jen zlehka, bude spotřeba paliva výrazně nižší, než pokud by jezdil tzv. stylem „brzda – plyn“. Čím víc pedál plynu řidič sešlapuje, tím víc benzinu řídicí jednotka do motoru posílá a tím vyšší je pak logicky spotřeba paliva. Důležité je také hodně předvídat, aby nebylo potřeba příliš a často brzdit, protože to je nejvíce zmařená energie z předchozího zrychlování. K semaforům nebo křižovatkám se tak vyplatí dojíždět s brzděním motorem a podřazováním.

Přečtěte si také:  Pozor na poruchy, které zvyšují spotřebu paliva. Nemáte je na svém autě také?

Pokud si chcete plynulou jízdu opravdu nacvičit, máme pro vás takový silvestrovský tip – tedy jej neberte tak úplně vážně… Dejte si na sedadlo spolujezdce (anebo na nějaké jiné viditelné místo) třeba misku s vodou. Abyste ji nevylili, budete muset je opravdu hodně plynule – jemně přidávat, ale i jemně a zlehka brzdit. Problémem by ale mohly být nějaké nenadálé situace, kdy by do silnice například nečekaně vlezl nějaký chodec.

Toto je pouze Silvestrovský článek, není to myšleno jako opravdová rada.

Štítky: ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


12 názorů na “Obyčejná miska s vodou v autě vám dokáže výrazně snížit spotřebu paliva”

  1. Už v autě vozím vajíčko, rýži, stelivo pro kočku a manželku. Miska s vodou se už nevejde.

  2. je to o stylu jízdy. s naší fábii 2; 1,2 litrů HTP jsem schopný na plnou nádrž ujet cca 900 km. můj bratr tak 600 km. On jezdí stylem brzda-plyn. já se snažím předvídat a pokud trasu znám tak podle toho volím způsob jízdy. když mu něco řeknu tak má „hubu“ plnou keců. sice má dojezdový čas o trochu lepší, ale jestli přijedu na cestě o 1-2 minuty později podle mne není takový problém.

  3. Pořád bych měla tendence sledovat misku a skončila bych v příkopě nebo na střeše jiného auta..

  4. Všechno špatně. Miska s vodou Vás bude nutit brzdit do zatáček a to je ztráta. Správný ekorally jezdec to do zatáček musí posílat s minimálním bržděním.

  5. Pireneje Alpy Praha Paříž Provence atd zkuste si dát misku s vodou to funguje možná na Německé dálníci více pruhů málo volů

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek