Včera v podvečer odstartovala z pražského Václavského náměstí jedna z nejobsazenějších soutěží historických vozidel s názvem Rallye Praha Revival. Na startu se sešly desítky posádek (startovní listina končí těsně před číslem 160), které během víkendu od pátku 4.4. do neděle 6.4. najedou stovky kilometrů nejen v okolí Prahy, ale také třeba v severních Čechách.

rally-praha-revival-2014-nahled

Na startu se předvedly takové skvosty jako Lancia Delta nebo Lancia 037, mnoho závodních speciálů Škoda – včetně několika původních 130 LR nebo 130 RS, Škoda MTX 160 RS, ale také vozy, které na českých silnicích potkat takřka nelze: FSO Polonez, Kelmark, Talbot Sunbeam a mnoho dalších, které můžete shlédnout v přiložené galerii.

Páteční etapa startovala již odpoledne v pražské Chuchli a závodníky dovedla právě do centra Prahy na Václavské náměstí, kde byly vozy vystaveny na obdiv tisícům návštěvníků. Program však pokračoval a do další etapy vozy startovaly v sedm hodin večer. Druhá etapa je zavedla na letiště do Panenského Týnce a o dvě hodiny později končily posádky v Teplicích.

Sobotu stráví posádky na severu Čech, budou se pohybovat mezi Speedway v Chabařovicicíh a letištěm Užín. Neděle se ponese ve stopách příjezdu zpět do Prahy. Chvíli po obědě bude akce ukončena v Radotíně.