Poslední závod letošní sezóny Czech Drift Series (CDS) se jel o uplynulém víkendu společně s Eastern Europe Drift Championship (EEDC) v Brně, takže rozhodně bylo na co se dívat.

V naprosto neuvěřitelné formě se ukázal Matyáš Vaněk se svým BMW E30. Nejdříve ukázal, že i čeští drifteři umí, a vybojoval třetí místo v EEDC, a aby toho nezvládl málo, ještě si vyjel pohár za první místo v kategorii PRO v CDS. V kategorii Street se jako jediný krajan umístil David Levička se svým BMW E36. V EEDC vybojoval první místo polský jezdec Bartosz Stolarski s Nissanem S14.

Oproti předchozím ročníkům je vidět, že organizace celé akce rozhodně pokročila, bohužel počet diváků nebyl nijak závratný. Ovšem závodníci si závody neskutečně užívali, možná i právě proto, že se jednalo o poslední závod tohoto roku. Jediní, kdo si tento závod neužili, byli bratři Bezouškové, jelikož je při sobotních tréninkových jízdách zradilo auto a ač se celou noc snažili o nápravu, do závodu nenastoupili.

Oficiální zakončení sezóny nás čeká ke konci roku v podání Drift párty, kde se slavnostně vyhlásí mistři a vicemistři CDS, dozvíme se od pořadatelů novinky pro příští rok a snad bude k vidění i pár závodních speciálů našich jezdců.

Foto: Lukáš Kazda/ Text: Barbara Kazumi

Leave a Reply