Chcete stylové a luxusní auto, ale zároveň potřebujete převážet hodně věcí? Pak se nabízí třeba velmi rychlé Audi RS6 kombi, líbivý Mercedes-Benz CLS Shooting Brake nebo třeba aristokratický Jaguar XF kombi… Není to pro vás dost stylové? Pak vám nezbyde asi nic jiného, než se spokojit s tím, že vám věci bude muset odvézt manželka ve svém SUV. Vlastně, počkejte chviličku! Ještě jsou tady blázni z West Coast Customs.

Ty bude většina lidí znát díky televiznímu pořadu hudební stanice MTV s názvem Pimp My Ride. V prvních sériích auta nešťastníkům ze států upravovali právě WCC a nešťastníci se rázem měnili ve štastníky. Pro mechaniky z WCC nic nebylo problém. Ale proč o tom mluvím? Protože z jejich dílny teď vyjelo extrémně stylové kombi.

Ryan Friedlinghaus a jeho parta dokáží takřka nemožné. O West Coast Customs se natáčel (po ukončení účinkování v Pimp My Ride) samostatný televizní pořad a v jednom z dílů měli pro arabského šejka upravit úplně nový Range Rover Sport. Nešlo ovšem o obyčejnou přestavbu, při níž se mění nárazníky, kola, podvozek a čalouní se interiér. Ne, tenkrát úplně nový Range Rover Sport přestavěli na kupé!

Jenže Range Rover Sport je dnes běžné auto a kdyby se to nepovedlo na poprvé, půjdou a koupí další. Sice by se to hodně prodražilo, ale šlo by to. Dost zbytečných řečí. Pojďme k tomu, proč tenhle článek vlastně vznikl: stylové kombi. Nejstylovější kombi, které může být, je zcela jistě Rolls-Royce. Automobilka, alespoň co si vybavuji, kombíky nikdy nevyráběla, ale přesto jeden na amerických silnicích můžete potkat.

Mám z toho výtvoru rozporuplné pocity. Přece jen jde o klasické auto, které tím ztratilo na své hodnotě. Na druhou stranu je práce provedená (podle fotek) precizně a nedoplnily ji další tuningové úpravy. Na první pohled se tedy může zdát, že jde o nějaký zapomenutý koncept přímo z továrny.

Podrobnosti, bohužel, zatím zveřejněny nebyly, takže podle fotek pouze víme, že jako základ pro úpravu posloužil Rolls-Royce Silver Spirit Flying Spur, asi Mark III. Podívejte se na fotogalerii toho, jak se auto tvořilo a jak nakonec přestavba dopadla. Kombíkovému Rolls Roycovi už chybí snad jen hagusy… 😀

Přečtěte si také:  A pak, že jsou velké ledvinky u BMW M4 problém. Úprava od AC Schnitzer ukazuje, že rozhodně ne

Co na to říkáte? Jste pro podobné přestavby na klasických autech nebo byste to praktikovali pouze na novější a běžná auta?

-PS-

Comments are closed.