Obrazem: Účastníci závodu Gumball 3000 strávili noc v Praze

Autor: Pavel Srp -   5. 5. 2016


„Milionářský závod“, jak se Gumballu 3000 často říká, měl letos zastávku také v české metropoli. Ze včerejška na dnešek nocovali účastníci v pražském hotelu Hilton, do kterého přijížděli do nočních hodin. Poslední auto přijelo až kolem jedné hodiny ranní.

Akce má velkou tradici, první ročník se jel už v roce 1999. Tento závod založil brit Maximillion Cooper a mělo jít o 3000 mil dlouhý výlet s kombinací zábavy, módy a hudby. Akce však narostla do monstrózních rozměrů a každoročně projíždí jinou trasou. Letos závod účastníky zavede napříč Evropou z irského Dublinu do rumunské Bukurešti.

Ve startovní listině jsou automobily zvučných jmen jako například Ferrari, Bentley, Rolls-Royce, Lamborghini nebo Aston Martin. Nechybí ale ani mnoho Mercedesů-Benz třídy G nebo exkluzivní na zakázku stavěný Batmobil s motorem V10 z Lamborghini Gallardo, který do hotelu dorazil až po půlnoci.

A pokud se podíváte do startovní listiny, všimnout si můžete také mnoha známých jmen. Za volanty aut seděli například piloti Formule Jean Alesi a David Coulthard, DJ Afrojack, profesionální skateboardista Tony Hawk či herec David Hasselhoff.

Dnes se Gumball 3000 přesouvá do Maďarska. Všechny ty supersporty tak bude možné během dne potkávat na dálnici D1.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *