Vytrvalý déšť a chlad provázely v sobotu 22. října podzimní pokračování oblíbených celodenních volných jízd na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most AUTOSHOW #4. Ani nepřízeň počasí však neodradila spousty místních ani přespolních motoristických nadšenců, kteří neváhali na sever Čech přijet.

„Návštěvnost byla srovnatelná s jarní autoshow začátkem dubna, kterou navíc hojně prohřívaly sluneční paprsky. Na dráze se tentokrát vystřídalo na 650 řidičů, jízdu po okruhu s vlastním vozem si pořádně užili. Zájem byl i o taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty,“ uvedla eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

O zpestření programu se postaral exhibiční závod upravených speciálů a zejména druhý ročník jednokolového, odlehčeně pojatého klání amatérských jezdců LOUDA CUP. Závodu se zúčastnilo dvanáct odvážlivců, kteří startovali formou Le Mans. Organizátoři jim na přední kapotu jejich vozu umístili košík a do něj vložili tenisový míček. Pokud by při jízdě vypadl, znamenalo by to diskvalifikaci. Na vítěze pak čekala v cíli velmi zajímavá odměna.

„K partnerství závodu se přihlásila společnost Louda Auto. Kromě smyslu pro humor na našem partnerovi oceňujeme i velkorysou nabídku, která byla pro účastníky jistě velkou motivací. Prvnímu v cíli totiž společnost zapůjčí zcela nový model vozu Audi A4 s plnou nádrží na celý víkend. Štěstí – i když evidentně podpořené řidičským uměním – se nakonec usmálo na Daniela Trnku s Hondou S2000, který závod s přehledem vyhrál. Při dekorování tří nejlepších svou radost z originální ceny vůbec neskrýval,“ popsala Raková.

Podzimní autoshow nabídla i novinku. Na své si totiž přišli také řidiči s drifterskými choutkami, kteří krotili své vozy na více než čtyřkilometrovém okruhu mosteckého autodromu v kontrolovaném smyku.