Úpravy klasických aut a veteránů jsou velmi citlivým tématem. Není totiž úprava jako úprava a z původního dobrého záměru se může stat neštěstí. Přiznám se, že nejsem příznivcem toho, aby se veterány upravovaly, ale pokud by neupravení znamenalo “smrt”, pak je tento počin pro mě omluvou.

Pokud se původní auto dochová v žalostném stavu a přesto ho chcete zachovat, pak je jedným z řešení přestavba na hot rod. Touto cestou šel i majitel vozu z fotogalerie. Svůj pickup Dodge z roku 1934 přestavěl na prvotřídní hot rod a nainstaloval do přídi velký motor V8 Cadillac.

Motor má objem více než 500 cui (kubických palců), po našem 8,2 litru a poskytuje výkon přes 600 koní a 800 Nm točivého momentu. Tohle všechno jde samozřejmě na kola zadní nápravy… 🙂

Jak se na hot rod sluší a patří, byl důkladně upraven zevnějšek. Přední část přišla o veškeré zakrytování a dává na odiv skvělý motor. Chybějí všechny blatníky a snížená byla střecha. Změn je samozřejmě nepočítaně a jejich veledlouhý seznam by zabral mnoho řádků. Jako celek auto působí opravdu skvěle.

A teď mi řekněte, bylo lepší auto nechat sešrotovat a nebo přimhouříte oko a necháte více než 80-ti letou historii auta přestavěného do zběsilého pickupu vyprávět i přesto, že bylo kompletně přestavěno?

-PS-