2022-sprinty_ford_mustang-letiste_tchorovice- (3)

Obrazem: Sprinty Fordů Mustang přilákaly desítky závodících aut i spoustu fanoušků

Autor: Pavel Srp - Foto: Pavel Srp - 3. 7. 2022


Když se řekne „americké auto“, spoustě lidí se automaticky vybaví Ford Mustang. Je to pro ně symbol pravého amerického „muscle caru“. A právě hlavně Fordy Mustang v doprovodu dalších amerických aut měly včera sraz na letišti v Tchořovicích u Blatné, kde se konaly tradiční Ford Mustang Sprinty.

Přečtěte si také:  Ford Otosan posouvá továrnu Fordu v Craiově vstříc elektrické budoucnosti

Hlavním bodem programu byly samozřejmě závody aut na čtvrt míle, které byly rozděleny podle jednotlivých karoserií, takže se nemohlo stát, že by se proti sobě postavil moderní upravený Mustang a nějaký historický kousek. Kategorií bylo nespočet a jelo se několik kvalifikačních jízd.

  • VAB – veterány A/B s povolenými dobovými úpravami
  • VX – veterány stavby a s nedobovými úpravami
  • V6 – současné vozy s atmosférickými motory do maximálního počtu šesti válců
  • V8 – současné vozy s osmiválcovými atmosférickými motory do objemem válců 4950 ccm, současné vozy s přeplňovanými motory do maximálního počtu šesti válců
  • V8 5.0 – současné vozy s osmiválcovými atmosférickými motory s objemem válců nad 4950 ccm, současné vozy s osmiválcovými přeplňovanými motory do objemem válců 4950 ccm
  • V8 5.0+ – současné vozy s vyšším počtem válců než osm, současné vozy s osmiválcovými přeplňovanými motory s objemem válců nad 4950 ccm

Na některé sprintovací souboje se můžete podívat v tomto videu, začínají po procházce po areálu s vystavenými vozy v čase 4:28:

Pokud ale majitelé aut nechtěli závodit anebo už měli odzávoděno, mohli svá auta zaparkovat v prostoru vedle sprintovací trati. A že tu bylo k vidění hodně pěkných kousků, o tom se můžete přesvědčit v galerii.

Přečtěte si také:  Tohle je luxusní tuning na druhou. Mansory upravil Mercedes Maybach třídy S a vsadil hlavně na eleganci a výkon

Nejvíce zastoupeny na sraze byly Fordy Mustang současné generace, kterým sekundovaly Mustangy předchozí generace. Ostatních Fordů Mustang ale letos na akci mnoho nebylo. A to je škoda!

 

A pokud byste amerických aut neměli dost anebo jste tento včerejší sraz nestihli, můžete dnes odpoledne potkat další americké káry na náměstí v Poděbradech.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek