Obrazem: Replika Ferrari Enzo na prodej

Autor: Anina Russová - 3. 1. 2013


Až zbytečně často se na různých internetových aukcích objevují repliky více či méně známých vozů. Někdy je celá stavba docela povedená, ale většinou jde spíše o pořádný bastl. Připomeňme si například Čínskou verzi Lamborghini Reventón nebo třeba repliku Ferrari F430, které mělo základ v Toyotě Celice GT. Ale stavějí se i repliky opravdu raritních supersportů jakým je Ferrari F40, a to i v České republice!

Před pár dny se na německém aukčním serveru eBay objevila replika slavného Ferrari Enzo. Nicméně u tohoto počinu musím říct, že to zas takový úlet není. Celkové provedení a hlavně spasování všech dílů karoserie je docela povedené a i zadní výklopná část vozu dostala i správně tvarované okno, pod nímž je opravdu vidět motor. Naštěstí ani v interiéru se nekonalo žádné zvěrstvo. Řekla bych, že jen opravdu hodně cvičené oko si na první pohled všimne, že vše není tak úplně jak má být. Dokonce i rozměry tohoto vozu jsou s Enzem téměř shodné. Vůz má na délku 4 700 mm, na šířku 2 030 mm a na výšku 1 140 mm. Rozvor je pak 2 650 mm.

Pokud jde o motorizaci, majitel této repliky naštěstí nepoužil žádného malého chudáčka. Do auta se mu podařilo napasovat 5 litrový motor V12 z BMW 850i, který svých 400 koní na silnici přenáší pomocí 6 stupňové manuální převodovky. Fungovat by to mohlo. A docela dobře. :)

Německý prodávající v inzerátu navíc píše, že karoserie je vyrobena z uhlíkových a skelných vláken (tedy karbon a laminát), nicméně hmotnost neuvedl. Dále se chlubí tím, že vpředu jsou 8 pístkové a vzadu 6 pístkové brzdy a také tím, že výfukové potrubí pochází z původního Ferrari F50. 19 palcová kola jsou obuta do pneumatik Continental vpředu v rozměru 255/30 R19 a vzadu v rozměru 315/25 R19.

Podívejte se na samotnou aukci a myslím, že se mnou budete souhlasit, že tahle stavba opravdu tak tragická není. :) Co vy na to?

-AR-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek