Obrazem: „policejní“ BMW ACS4 2.8i Coupé od AC Schnitzer na okruhu v Barceloně

Autor: Pavel Srp -   17. 2. 2014


Vzpomínáte si na policejní BMW ACS4 2.8i Coupé od tunera AC Schnitzer? Auto bylo představeno počátkem prosince roku 2013 na jedné z největších tuningových výstav v Evropě, Essen Motor Show.

Vzniklo vlastně kvůli tomu, že v sousedním Německu se na tuning a úpravy automobilů dívají trochu jinak než u nás. Policisté a úřady úpravy aut tolerují, avšak všechny díly a úpravy musejí být schválené a musejí mít certifikát TÜV. AC Schnitzer svoje policejní BMW postavilo pro podporu akce „Tune It! Safe!“, která má za úkol právě tyto schválené úpravy podpořit tak, aby na silnicích jezdila jen bezpečně upravená auta.

Tohle auto ale není jen pouhou maketou na výstavy, ale opravdu jezdí a díky jednotce 428i, tedy dvoulitrovému benzínovému motoru s přeplňováním turbodmychadlem typu TwinScroll, nejezdí vůbec špatně. Sériový výkon 180 kW/245 koní a točivý moment 345 Nm po úpravě poskočil na 216 kW/294 koní a 420 Nm. Díky tomu zrychlí tohle BMW z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy a maximální rychlost zůstavá elektronicky omezena na 250 km/h.

Tohle auto se v rámci exhibice představilo na závodním okruhu v Barceloně a za jeho volantem seděl  pilot šampionátu DTM, Bruno Spengler.

-PS-

 

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *