Mercedes-Benz dnes představil další model na platformě, na které nejdřív vyrostla třída A, pak byla následována třídou B, CLA a GLA. No, a tím pátým do party je nová třída CLA Shooting Brake. Nejenom pojmenováním se třída CLA opičí po svém vzoru, modelu CLS, a přichází s variantou stylového kombi. Recept je tedy předem známý a žádná velká překvapení se nekonají. Hlavní doménou se stává nový, větší kufr, který nabídne příjemných 495 litrů objemu.

Na úvod připravil Mercedes šest motorizací, které kopírují paletu motorů základního CLA. Vybírat můžete mezi dvěma verzemi benzinové šestnáctistovky (90 kW a 115 kW), výkonnější alternativu představuje přeplňovaný dvoulitr (155 kW) a na své si přijdou i příznivci vznětových motorů, pro které jsou připraveny dvě varianty naftového agregátu 2,2 l (100 kW a 125 kW). Bez dalších odkladů automobilka představila také ostré kombi CLA 45 AMG Shooting Brake, které samozřejmě používá stejný vyšponovaný benzinový dvoulitr disponující maximálním výkonem 265 kW/360 koní, s nímž sprint z 0 na stovku zvládne kombi za 4,7 s (kupé je o desetinu sekundy rychlejší).

Na začátek prodeje byla připravena limitovaná edice OrangeArt Edition, kterou poznáte podle oranžových detailů na karoserii a hlavně podle oranžovo-černých sedaček v interiéru. Jak se vám CLA Shooting Brake líbí v porovnání s kupé?

Comments are closed.