Pokud chcete opravdu sportovní auto s nímž se dá občas zajet i do práce nebo na schůzku, nabídne se třeba Ferrari. Ale pokud jste osobnost a sériové auto vám nebude stačit, pak si můžete pořídit třeba upravené Ferrari. Jednou z variant je německý tuner Novitec Rosso, kde vám upraví třeba i novinku F12berlinetta, jejíž první kus dorazil v pátek už také do ČR. Pod její kapotou se ukrývá uprostřed uložený motor V12 6,2 litru o výkonu 740 koní a 690 Nm! Už to samo o sobě jsou neskutečná čísla, ale…

V Novitecu se vám na auto podívají jak po designové, tak i po motorové stránce. Přeprogramováním řídící jednotky to teprve začíná. Výkon poskočí na 763 koní v 8 500 ot./min. a 703 Nm točivého momentu v 6 300 ot./min. Omezovač otáček se nachází dokonce až v 8 900 ot./min. a o 5 km/h byla zvýšena maximální rychlost. Ta je nyní neuvěřitelných 345 km/h.

Ruku v ruce s vyššími výkony jde úprava podvozku. Nové sportovní pružiny přiblížily auto o 40 mm k asfaltu, ale možnost přizvednutí přednutí nápravy o 40 mm kvůli přejezdům příčných prahů a podobných nerovností na silnici zůstala. Stačí pouze stisknout tlačítko.

Novitec také nabízí nová kola. Vybírat můžete mezi koly o průměru 21 nebo 22 palců. Tím však designové změny nekončí. Přední i zadní světla, jak je u tunera zvykem, dostanou černé pozadí a karoserii i interiér si můžete obohatit o některé drobné karbonové doplňky.

Podle slov společnosti je toto pouze začátek a další kompletní aerokit a zásadnější úpravy motoru jsou ve fázi přípravy či testování. Máme se na co těšit!

-PS-