Mostecký okruh se stal včera dějištěm již třetího srazu majitelů a příznivců vozů BMW M a BMW M Performance, konala se tu akce s názvem BMW M Day. Kromě statické výstavy bylo po celý den možné autem jezdit po dráze. I díky přízni počasí se prostory autodromu zaplnily.

Jak můžete vidět z fotografií, ale i z přiloženého videa, největší zastoupení měly modely BMW M3 všech generací, potkaly se tu všechny od první až do poslední. Zahanbit se ale nenechali ani majitelé coupé M2 nebo M4. Naproti tomu větší emka byla spíše výjimkou, na prstech jedné ruky by se daly napočítat modely M5 a M6 jsem viděl pouze ve dvou kusech. Pořadatelé si pro návštěvníky srazu připravili i ukázku zcela nového BMW M5, ačkoliv nebylo nijak propagováno a i díky stříbrné barvě působilo vlastně nenápadně.

Kdo chtěl, mohl zaparkovat svoje auto v prostoru boxů a nebo vyrazit na trať. A této možnosti využilo drtivá většina účastníků srazu. Mohli se svézt sami a nebo využít coachingu od zkušených instruktorů. A této možnosti řidiči hojně využívali.

Jak setkání probíhalo se můžete podívat v přiložené galerii.

V rámci obědové pauzy se na okruh vydala kolona vozů BMW M a BMW M Performance v rámci spanilé jízdy. Jak můžete vidět, návštěvníků srazu bylo opravdu hodně.