Obrazem: Mercedes-Benz S63 Coupé po úpravě od G-Power

Autor: Jan Karlík - 7. 1. 2015


Tuningovou firmu G-Power znáte především jako úpravce bavorských vozů. Teď se však podíval na zoubek krásnému GT od Mercedesu. S63 Coupé ve verzi AMG by se někomu mohlo zdát jako slabé kafe, v G-Power připravili espresso.

Kvitujeme poměrně decentní úpravy exteriéru, S Coupé tak neztratilo nic ze své elegance. Dokonce nedošlo ani ke změně log vyskytujících se na voze. Trojcípá hvězda je stále tím hlavním prvkem. Exteriém vozu je ozdoben krásnými 21″ koly s pěticí dvojitých paprsků. Lehounké kované ráfky Hurricane RR z vlastního vývoje G-Power dostanete obuté do pneumatik Michelin šířky 265, respektive 295 mm. Cena těchto kol je 9 100 €.

O to víc se však zaměřili na změny pod kapotou. V základu nabízí model S63 celých 585 koní, které jsou k dispozici díky vidlicovému osmiválci o objemu 5,5 litru, který dopují dvě turbodmychadla. Díky instalaci nové elektroniky se podařilo tento agregát vyšponovat až na 705 koní (518 kW při 5 250 ot./min.). Krásných 1 000 Nm točivého momentu je k dispozici už v 2 250 otáčkách a je přenášen na všechna kola pomocí pohonu 4MATIC. Kupé je tak najednou schopné vystřelit z klidu na stovku za 3,8 s a německým dálnicím bude kralovat s maximální rychlostí 330 km/h.

Každá sranda něco stojí, a tak modul BiTronik 5 V1, který má tento přírustek výkonu na starost, stojí 6 898 €. Nejedná se o žádnou výměnu, ani přeprogramování, připojuje se k té tovární. Velká výhoda tohoto zapojení je přídavný systém, který rozpozná zvýšenou teplotu oleje a mechanických částí a je schopný přídavnou jednotku odpojit a nechat fungovat pouze tovární nastavení. Nezanedbatelná ochrana motoru a dalších prvků.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek