Obrazem: Lexus RC F obutý od Vossen Wheels

Autor: Anina Russová -   4. 7. 2015


Automobily značky Lexus nejsou příliš častým cílem tunerů, v případě výrobků společnosti Vossen Wheels specializující se na ultra drahá a krásná kola je tomu jinak… Jen namátkou připomeneme jejich verze modelů LS 460F Sport, GS350 nebo třeba IS 250. A takhle bychom mohli pokračovat hezky dlouho, ale tentokrát tu jsme kvůli projektu založeném na Lexusu RC F. Tahle raketa má pod kapotou atmosférický 5,0 litrový vidlicový osmiválec, jehož výkon 477 koní a točivý moment 530 Nm posílá přes aktivní diferenciál na zadní kola osmistupňový automat.

O tom, že je to velmi zábavná hračka vás zcela jistě přesvědčí také údaj o zrychlení z 0 na 100/km/h, které se odehraje za pouhé 4,5 sekundy. Jen ta cena není úplně nízká, protože RC F u nás startuje na 2 145 000 Kč. Přidejte k tomu cenu za kola Vossen Wheels a jsme na ceně malého rodinného domu…

Tohle RC F obouvá kola Vossen CV4 v rozměru 9×20 palců vpředu a 10,5×20 palců vzadu. Navíc k bílému laku karoserie skvěle ladí jejich grafitově šedé barva. Ve výsledku to vypadá vážně skvěle!

 

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *