Obrazem: Land Rover Discovery Sport v úpravě od Kahn Design

Od Jan Karlík | 17. 6. 2015


Land Rover Discovery Sport se na trhu teprve pomalu ohřívá, ale už se o něj začínají zajímat první tuningové firmy. Nástupce Freelanderu má hrát více na luxusnější a hodnotnější notu, než jeho předchůdce. A to dokazuje také zájem takového úpravce, jakým je právě Kahn Design.

První úprava tohoto SUV je spíše decentní. Tuning zahrnuje velká kola, luxusnější interiér. A to je vlastně vše. Modifikovaný Discovery Sport nese název Ground Effect Edition a na první pohled ho i z dálky poznáte podle krásných a nezaměnitelných 20″ litých kol, která obouvají pneumatiky o rozměru 275/40 R20. Za jejich rozměrnou plochou se schovávají poměrně malé, červeně lakované brzdiče. Poslední změnou exteriéru je pak kompletní výměna znaků Land Rover za loga Kahn.

Zejména v interiéru se ale úpravce snaží podtrhnout luxusnější dojem. Zde už byly změny výraznější, tento konkrétní kousek dostává hezkou červenou kůži, která samozřejmě pokrývá designově zajímavá sedadla, ale také značnou část palubní desky, volantu a výplní dveří. Vedle nové loketní opěrky máte možnost objednat ještě vrtané kovové kryty pedálů a nebo ozdobné lišty na prazích.

Automobil na fotografiích má pod kapotou nejsilnější vznětovou jednotku SD4, ale zřejmě se standartním výkonem 190 koní. Výkonové úpravy má Kahn v plánu někdy v budoucnu.