Obrazem: Kia Sorento ala DC Comics se Supermanem, Batmanem a dalšími…

Autor: Tomáš Junek -   29. 7. 2013


Během posledních deseti měsíců spolupracovala Kia a DC Comics už na sedmi vozech s motivy komiksových superhrdinů. Nyní partnerství automobilky Kia a DC Comics dalo vzniknout už osmému a (zatím) poslednímu autu. Jedná se o Kia Sorento vykreslující všech sedm členů Ligy Spravedlivých.

O tom, jak Kia Sorento dává na vědomí, že se jedná o speciální edici Ligy Spravedlivých, není pochyb. Obrovský nápis „Liga Spravedlivých“ na kapotě a oba boky vozu pomalovanými jednotlivými superhrdiny jasně spravují své okolí o tom, že tohle není obyčejné Sorento. Na bocích jsou vyobrazeni: Superman, Batman, Flash, Green Lantern, Wonder Woman, Cyclops a Aquamen. O takto divoké lakování se nemohli postarat nikde jinde než ve světoznámé tuningové firmě West Coast Customs pod pečlivým dohledem samotného Jima Lee. Celek podtrhují vcelku velká destipaprsková litá kola vyvedená v černé barvě.

Uvnitř vozu nečekejme nic jiného než komiksy. Každé sedadlo sedmimístného Sorenta má své unikátní obšívání s logem jednotlivých superhrdinů. Je už jen na vás jestli si to chcete rozházet u Batmana, Aquamana nebo Supermana když mu zasednete jeho místo. :-) Interiér je nakonec dotažen do dokonalosti komiksového fanouška díky panelům dveří středové konzole nebo palubní desky ne nalakovanými, ale pokomiksovanými  různými motivy jednotlivých hrdinů.

Kia zatím neohlásila, jestli se budou dít tak radikální zásahy i pod kapotou, jako je tomu z venčí. Osobně si myslím, že pod kapotou se nic měnit nebude. To znamená, že Kia Sorento bude disponovat (v Americe) buď 191 koňmi z řadového čtyřválce o objemu 2,4 litru nebo 290 koňmi z šestiválce do V o objemu 3,3 litru, oba benzínové. Oba motory by pak měly být spárovány s šestirychlostní automatickou převodovkou.

Tato jedinečná Kia Sorento bude vydražena na eBay na podporu dobročinného projektu DC Comics We Can Be Heroes (Můžeme být hrdiny). Tato dobročinná kampaň pomáhá v boji proti chudobě v oblasti Afrického rohu, obzvláště pak v Somálsku a Etiopii.

Pro fandy, kteří by chtěli Sorento a další vozy z řady Ligy spravedlivých vidět na vlastní oči, existuje možnost na nadcházejícím Comic-Conu v San diegu v Californii.

-TJ-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *