Obrazem: Buick Riviera z roku 1964 v novém kabátě

Autor: Anina Russová - 6. 4. 2013


Já pořád říkám, že upravovat klasické vozy je jako chůze po tenkém ledě. Výsledek bude buď jedinečný a skvělý a nebo naprosté fiasko hodné leda posměchu. Občas se povede, třeba jako v případě klasické Corvette z roku 1961 a Camaro SS z roku 1972. V Americe už dokonce existuje slovo pro úpravu klasických starých vozů, které dostávají nový modernější vzhled. Říká se tomu „restmoding„.

Dnes si ukážeme další z celkem povedených úprav. Jde o Buick Riviera z roku 1964, který dostal modernější kabát šitý na míru. Tou hlavní a nejviditelnější úpravou jsou zbrusu nová kola s názvem Modulare V15 Vintage Series. Na přední nápravě jsou disky o průměru 19 palců a na zadní nápravě mají průměr o jeden palec větší – 20″.

Majitel si byl naštěstí při renovaci dost dobře vědom toho, že tento klasický Buick je i po letech oblíbený právě pro svůj jedinečný vzhled. Není snadné si ho splést s něčím jiným, a tak majitel karoserii dal jen potřebnou péči tak, aby vypadala jako nová a žádné úpravy se ji netýkají. Pod kapotou tluče pravé americké srdce motor V8 o objemu 7,0 litru, jež se může pochlubit výkonem až 340 koní.

Podívejte se na luxusní fotky a řekněte mi, jestli toto není opravdová automobilová krása… :)

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek