Obrazem: A přece existuje… BMW „M3“ E30 Touring

Autor: Anina Russová - 14. 5. 2014


Nestává se moc často, abychom z nějakého auta byli tak trochu paf, ale tento úlovek z aukčního serveru Ebay nám prostě vytřel zrak. Na první pohled jde prostě jen o upravené BMW řady 3 (E30). Na ten druhý je to ale všechno trochu jinak… Možná budete stejně jako my jen tupě zírat a provolávat slávu majiteli. Ten pochází z New Jersey a je to velký fanda a milovník vozů BMW. I když je ve státech poněkud složitější sehnat díly na starší BMW, tenhle člověk si do svého Touringu nacpal vnitřnosti z BMW E36 M3.

Jeho výtvor je postaven na základech modelu BMW 318 iS z roku 1991. Původně to byl jen obyčejný kombík, ale po několika měsících práce je to něco, co prostě chceme mít v garáži. Pod přední kapotou je teď motor M3 z novější generace trojky, tedy 3,0-litrový benzín s označením S50B30, který svých 286 koní přenáší prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky na zadní kola.

Majitel si dal záležet i na detailech, takže třeba brzdové hadičky jsou z karbonu, motor byl kompletně přetěsněn, ledvinky jsou evropského typu a do světel putovala HID xenonová sada. Uvnitř lze kromě dokonale zrestaurované kůže najít třeba pedály od AC Schnitzer a mnoho dalšího. Zvenku nejvíce zaujmou široké blatníky z evropské M3 E30 a dokonalá kola BBS. Majitel se věnoval opravdu všemu.

Upraven je i podvozek, zavěšení kol a samozřejmě brzdy. Většina z toho na auto putovala ze silné M3, takže se nový majitel nemusí bát tenhle kombík i pořádně projet po okreskách… :)

Vzhledem k tomu, že tahle kráska má najeto jen něco málo přes 160 tisíc kilometrů bylo jasné, že cena půjde vysoko. A také ano, nakonec se vyšplhala až na 35 100 dolarů, v přepočtu něco přes 700 tisíc korun. Novému majiteli gratulujeme a závidíme. Tohle je prostě nádhera.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru