Oblíbený cyklus ve ŠKODA Muzeu pokračuje: Neobyčejné příběhy z historie automobilky

Autor: Tisková zpráva - 20. 9. 2016


ŠKODA Muzeum navazuje podzimní sérií tří přednášek na velmi oblíbené tematické bloky o zajímavých momentech historie automobilky ŠKODA. Od 20. září se tak prostory muzea společnosti ŠKODA AUTO promění v místo inspirativních setkání – startuje další série cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“.

„Tematické přednášky ve ŠKODA Muzeu patří již několik let k návštěvníky velmi oblíbeným akcím,“ připomíná Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea a dodává: „Osvědčuje se nám sázka na tematickou pestrost ,Neobyčejných příběhů‘ a autentickou atmosféru v prostorách ŠKODA Muzea. Sázíme na atraktivní formát témat, zpracovaných předními znalci škodovácké historie a přímými účastníky popisovaných událostí.“

ŠKODA 105/120 aneb poslední s motorem vzadu

20. září 2016, od 17:30

ŠKODA 742 se stala jednou z historicky nejrozšířenějších modelových řad mladoboleslavské značky, její sériová výroba se rozběhla právě před 40 lety. Do povědomí veřejnosti se zapsala především v podobě čtyřdveřových sedanů ŠKODA 105 a 120, ale v průběhu let byla vyvinuta také atraktivní kupé ŠKODA Garde a Rapid (typ 743). Do roku 1990 vznikly celkem více než dva miliony těchto automobilů, které ještě řadu let po ukončení produkce zůstávaly nejrozšířenějšími vozidly na silnicích České republiky i Slovenska. Širší souvislosti geneze vozů ŠKODA typu 742 i méně známé informace o jejich průběžné modernizaci a pestré paletě provedení bude prezentovat publicista Jan Tuček, autor řady článků a knižních publikací věnovaných automobilům mladoboleslavské značky.

Světem křížem krážem aneb spanilé jízdy tenkrát a dnes

18. říjen 2016, od 17:30

Dálkové jízdy, podnikané převážně sériovými vozy ŠKODA a dokládající vysokou technickou úroveň, praktičnost i provozní spolehlivost produkce z Mladé Boleslavi a později i Kvasin a Vrchlabí, mají velmi dlouhou a inspirativní tradici. Beseda o pozapomenutých i čerstvých cestovatelských zážitcích za volantem připomene nejen spanilé jízdy ze 30. let minulého století, zahrnující i cestu kolem světa, ale také neméně úctyhodné výkony důstojných nástupců předválečných „polykačů kilometrů“. Moderátorem večera bude Lukáš Nachtmann, koordinátor archivu společnosti ŠKODA AUTO. O svém vlastním putování historickými vozidly značky ŠKODA světem budou besedovat hned tři cestovatelé: Michal Dlask podnikl spolu s kolegou Ondřejem Novákem a vozem ŠKODA OCTAVIA COMBI z roku 1968 před pěti lety cestu za poznáním po západním pobřeží Afriky od severu až na Střelkový mys. Ivan Monev zvolil modernější kupé ŠKODA RAPID (1989) a v roce 2014 zahájil cestu kolem světa.

Historie české rally aneb vozy ŠKODA na domácích kolbištích

6. prosinec 2016, od 17:30

Již 115 let patří motoristický sport k neodmyslitelným pilířům dynamického rozvoje značek Laurin & Klement a ŠKODA. Dávné i současné úspěchy vozů mladoboleslavské značky významně stimulují technický vývoj sériové produkce, stejně jako zvyšování bezpečnostní úrovně automobilů ŠKODA, dlouhodobě přispívají i k šíření dobrého jména značky. Publicista Michal Forst, autor publikace „Historie české rally“, poskytne návštěvníkům ŠKODA Muzea zasvěcený pohled zvláště do vývoje domácích automobilových soutěží poválečného období – až po současné dění.

neobycejne-pribehy-skoda-muzeum-2016

Vstup na přednášky je stejně jako v minulosti zdarma. V příslušných sálech ŠKODA Muzea (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy od 17:30 hodin.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru