Fulin-a-fulin-seat-leon-cup-racer-okruh-most

Petra Fulína čeká o nadcházejícím víkendu na Autodromu Most nejen finálový souboj o mistrovský titul v ETCC, ale také poměření sil s vlastním synem, který se stejně jako jeho slavný otec postaví na start za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer.

„Českým fanouškům okruhových závodů se tento víkend splní velký sen,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Petr Fulín bude v Mostě před domácím publikem bojovat o svůj třetí titul v ETCC a zároveň jej čeká souboj se svým jedenadvacetiletým synem. Mám obrovskou radost, že se nám podařilo pro Fulína juniora zajistit pro finálový podnik ETCC druhý závodní vůz SEAT Leon Cup Racer. Jsem přesvědčen, že s tímto napínavým rodinným ‚kdo s koho‘ budou závody v Mostě ještě atraktivnější a zábavnější.“

Autodrom Most hostí poslední, šestý podnik letošní sezony evropského poháru cestovních vozů. Pátek 6. října bude patřit prvním testům, v sobotu 7. října se pojedou tréninkové a kvalifikační jízdy a v neděli 8. října jsou na programu dva závody. SEAT bude přitom se zhruba osmi závodními vozy Leon Cup Racer nejpočetněji zastoupenou značkou ve startovním poli. Petr Fulín je v průběžném pořadí na prvním místě a v Mostě by rád oslavil již třetí titul mistra ETCC ve své pozoruhodné závodní kariéře. O celkové prvenství však bude muset ještě bojovat, protože na záda mu dýchají hned tři jezdci – Schreiber, Nagy a Stefanovski – kteří na Fulína ztrácejí šest, sedm, resp. osm bodů.

Fulin-a-fulin-seat-leon-cup-racer-okruh-most

„Mostecké finále slibuje perfektní atmosféru a věřím, že to bude pro diváky skvělé vyvrcholení letošní sezony plné emocí,“ říká aktuální lídr tabulky Petr Fulín. „Nesmírně se těším na oba finálové závody s podporou domácího publika. Mostecký okruh mi sedí, ale proti tak silným soupeřům není ještě zdaleka nic rozhodnuto. Zvlášť, když budu muset bojovat nejen se svými pronásledovateli, ale i se svým synem,“ dodává se smíchem Fulín.

Díky podpoře českého dovozce SEAT Česká republika se totiž na startu v Mostě překvapivě objeví také Petr Fulín junior. Jednadvacetiletý závodní jezdec sbíral již loni zkušenosti v pohárových závodech Škoda Octavia Cup a za volant závodního vozu SEAT Leon Cup Racer usedne v Mostě poprvé. „Je to neuvěřitelný pocit,“ říká Petr Fulín junior. „Asi před dvěma týdny jsem dostal od táty SMS, že pojedu v Mostě ve stejném závodě jako on a navíc i se stejným závodním vozem! Vím, že bych měl tátovi držet palce, aby získal titul, ale na okruhu mu zadarmo nic nedaruju! Samozřejmě, že budu chtít jet stejně naplno jako on, i když je mi jasné, že bez velkých příprav a s neznámým vozem budu v Mostě hlavně sbírat zkušenosti. I to je však splněný sen!“

Fulin-a-fulin-seat-leon-cup-racer-okruh-most

Průběžné pořadí mistrovství ETCC:

  1. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer 63 bodů
  2. Christjohannes Schreiber (SUI) Honda Civic 57 b.
  3. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer 56 b.
  4. Igor Stefanovski (MKD) SEAT Leon Cup Racer 55 b.
  5. Peter Rikli (SUI) Honda Civic 41,5 b.
  6. Fábio Mota (POR) SEAT Leon Cup Racer 29 b.
  7. Zsolt David Szabo (HUN) SEAT Leon Cup Racer 23 b.
  8. Andreas Pfister (GER) SEAT Leon Cup Racer 22,5 b.
  9. Mladen Lalušič (SRB) SEAT Leon Cup Racer 13 b.
  10. Plamen Kralev (BUL) Audi RS3 LMS 12 b.