Co jste dělali vy, když vám bylo 6 let? Nechceme se nikoho dotknout, ale myslíme si, že asi nikdo z vás nezávodil na legendární akci v Goodwoodu. Pokud se pleteme, tak se samozřejmě velmi omlouváme.

Pokud ale patříte, stejně jako my, do kategorie dětí, které trávily čas před domem u klepadla na koberce, možná nevíte, že v Goodwoodu se na každoročním veteránském setkání Goodwood Revival pořádá velmi zajímavý dětský závod. Říká se mu Settrington Cup a organizátoři ho pro děti připravují už od roku 2012. A ten poslední se konal o právě uplynulém víkendu.

Ale pozor, nečekejte žádnou hloupou zábavu pro pár prcků. Tohle je vlastně takové „LeMans pro děti“. Všichni, tedy závodníci, rodiče i organizátoři berou závod sice s humorem, ale zároveň velmi vážně.

Jde o soutěž šlapacích autíček té nejvyšší kvality, přičemž podmínkou je, aby všichni ti malí závodníci byli stylově oblečeni. Celé té parády se účastní caparti ve věku 6 až 9 let, které jsou, stejně jako rodič, oblečeni do dobových kostýmů. Závod není dlouhý, měří zhruba 100 metrů.

Jde vlastně jen o zábavu, která ale děti učí soutěživosti a lásce k autům. A i proto jsme si video, které máte výše, pustili už asi třikrát. Nemá prostě chybu.