Nurburgring má nového krále mezi elektromobily – video

Autor: Anina Russová - 27. 3. 2017


Až vám zase někdo bude vykládat něco o tom, že elektromobily jsou nudné, bez emocí a tak nějak o ničem, ukažte mu tohle video!

V přiloženém videu se totiž představí hypersportovní Nio EP9, tedy super auto, které disponuje výkonem 1 MW. Vůz vyvinula čínská společnost NextEV, která vznikla teprve v roce 2014. Jak jistě víte, v elektřině je budoucnost, a tahle střela je důkazem toho, že tahle budoucnost vůbec nevypadá špatně.

Nio EP9 nabízí výkon 1 360 koní a točivý moment jen těžko představitelných 6 334 Nm. Tyto hodnoty na všechna kola přenáší čtveřice elektromotorů. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 2,7 sekundy a na 200 km/h za 7,1 sekundy.

Stejně, jako se na Severní smyčce předhánějí auta spalující fosilní paliva, i elektromobily zde obhajují své schopnosti. A aktuálně tím nejlepším elektromobilem je zde právě Nio EP9. Řidič s ním zajel úžasný čas 7:05, který mu zajistil prvenství mezi svými, ale díky němu za sebou nechal i ostřílené supersporty, jakými jsou například Mercedes-AMG GT-R nebo Gumpert Apollo Speed. Rekord byl vytvořen už v říjnu loňského roku.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru