KIA-Karin-Habib

Společnost Kia Motors Corporation jmenovala Karima Habiba viceprezidentem a šéfem návrhářského centra Kia. Jmenování Karima Habiba pomůže automobilce Kia dále posilovat konkurenceschopnost značky a jejích produktů v oblasti designu. Pan Habib nastoupí do nové pozice počátkem letošního října a bude působit v globálním návrhářském centru Kia v korejském Namyangu.

Karim Habib bude zodpovědný za design vozidel Kia a jeho úkolem bude dohlížet na práci návrhářských týmů Kia se zaměřením na exteriéry, interiéry, barvy a materiály. Dále bude pomáhat určovat budoucí designovou strategii a směřování značky Kia. Jeho přímým nadřízeným bude Luc Donckerwolke, výkonný viceprezident a vedoucí návrhář automobilky.

Habib je proslulý mimořádnými schopnostmi reflektovat ve svých návrzích identitu značky; přináší s sebou více než dvacet let zkušeností coby šéf významných návrhářských projektů u prémiových značek. Naposledy působil jako výkonný ředitel pro design INFINITI Motor Company, kde dohlížel na návrhy nejnovějších koncepčních modelů značky. V minulosti též pracoval pro BMW Group a Daimler Group. Karim Habib pochází z Libanonu, vystudoval strojní fakultu na McGill University v Kanadě a obor návrh dopravních prostředků v kalifornském Art Center College of Design. Hovoří plynně anglicky, francouzsky, německy a italsky.

„Kia je rostoucí a ctižádostivou značkou, která pevně směřuje k elektrifikaci a inovacím na poli mobility,“ uvedl Habib. „Nesmírně mne těší, že budu součástí této proměny s cílem posílit značku Kia v budoucím automobilovém průmyslu, který podle všeho přinese spoustu výzev a příležitostí. Těším se na spolupráci se šéfnávrhářem Donckerwolkem, jehož práci již řadu let obdivuji, stejně tak jako týmem designérů Kia, který stojí za mnoha vskutku pozoruhodnými návrhy.“

„Viceprezident Habib se svým mezinárodním pozadím a globálními zkušenostmi bude cennou posilou značky Kia,“ uvedl Donckerwolke. „Karimova talentu a zkušeností si velmi vážíme. Do Kia nastupuje v klíčovém okamžiku, kdy značka vstupuje do éry budoucnosti mobility, a posílí zde duchem mladý a motivovaný návrhářský tým, který se pyšní mnoha mezinárodními cenami za design.“

V návrhářském centru Kia vznikají globální modely Kia a zdejší pracovníci dohlížejí na všechny aspekty návrhu vozidel – od přípravy konceptu a modelování až po stylistické ztvárnění a vývoj barev a materiálů. Návrhářské centrum Kia v korejském Namyangu funguje jako součást celosvětové návrhářské sítě značky, jejíž součástí jsou regionální návrhářská centra v USA a Evropě.

Karim Habib – Hlavní body kariéry:

  • 2017 ~ 2019: Výkonný ředitel INFINITI pro design, Nissan Motor Company
  • 2012 ~ 2017: Šéfdesignér BMW Automobiles, BMW Group
  • 2011 ~ 2012: Vedoucí designu exteriérů, BMW Automobiles, BMW Group
  • 2009 ~ 2011: Manažer odpovědný za design, Daimler, Německo,
  • 2007 ~ 2009: Šéfdesignér pro pokrokový design, BMW Group
  • 2004 ~ 2007: Šéfdesignér (produktový design exteriérů), BMW Group
  • 2002 ~ 2003: Návrhář exteriérů/interiérů – pokrokový design, BMW Group
  • 1998 ~ 2001: Produktový návrhář exteriérů/interiérů, BMW Group
Přečtěte si také:  Modernizovaná Kia Stinger si i pro Evropu nechá motor V6 3,3 T-GDi

Karim_HABIB