seat leon sc

Inženýři značky SEAT podrobili zcela nový Leon SC ještě před jeho uvedením na trh poslední fázi nekompromisních testů v náročných mrazivých podmínkách za polárním kruhem. V rámci důkladného testovacího procesu se jezdilo s prototypy Leon SC na hranici fyzikálních možností, aby bylo možné dokončit zkoušky kvality a funkčnosti mnoha systémů a funkcí vozu. Mezi ně patří funkce stěračů čelního okna, zámků, otvírání a zavírání dveří, topení, protiprokluzových a stabilizačních systémů, atd. Cílem všech těchto snah je vyvinout výjimečný vůz s nejvyšší úrovní kvality.

Nový SEAT Leon SC dává sebevědomě na odiv svůj osobitý charakter. Leon SC – Sports Coupé – je kompaktní třídveřový vůz, který ztělesňuje designérský styl značky SEAT. Zákazníkům nabídne ještě větší porci sportovních vlastností bez kompromisů v každodenní využitelnosti. Jeho funkční interiér přesvědčivým způsobem kombinuje vynikající řemeslné zpracování a prémiové materiály a poskytuje dostatek místa pro všechny cestující. Dokonce i zavazadlový prostor s objemem 380 litrů (stejně jako v pětidveřovém provedení) je velkoryse dimenzován.

„Nový Leon SC je stylistickou ikonou této modelové řady. Dokonale vyjadřuje klíčové hodnoty značky SEAT – design a dynamiku, techniku a kvalitu, a to vše za férovou cenu,“ říká James Muir, prezident společnosti SEAT S.A. „Nový Leon je velmi úzce svázán s konceptem čisté radosti z jízdy – aniž by se řidič musel vzdávat vysoké úrovně každodenní využitelnosti. I u modelu Leon SC jsme zůstali věrni tomuto úspěšnému principu – a ve všech klíčových oblastech jsme ho ještě více zdokonalili.“

Nový SEAT Leon SC disponuje vyspělou technikou, k níž patří nejmodernější informační a zábavní systémy, inteligentní asistenční systémy, důsledně lehká konstrukce, dokonale vyladěný podvozek a nejnovější generace motorů. Všechny motory jsou vybaveny přímým vstřikováním paliva v kombinaci s přeplňováním a poskytují kultivovanou dynamiku s vynikající hospodárností. Jednotky TSI a TDI se zdvihovým objemem od 1,2 litru do 2,0 litru pokrývají rozpětí výkonů od 63 kW/86 koní do 132 kW/180 koní. Motor 1.6 TDI s výkonem 77 kW/105 koní je vybaven systémem start/stop a má průměrnou spotřebu paliva pouhých 3,8 litru nafty na 100 kilometrů, což odpovídá hodnotě emisí CO2 pouhých 99 gramů na kilometr.

Přečtěte si také:  SEAT odhaluje, jak složité je lakování nových automobilů. Přirovnává to k lázním

Stejně jako pětidveřový Leon je Leon SC nabízen ve výbavových liniích Reference a Style, nad nimiž stojí sportovní varianta FR.

„Leon SC je díky svému mírně zkrácenému rozvoru nejsportovnějším a nejemocionálnějším členem rodiny Leon. Působí dojmem sportovního kupé, ale zároveň se může pochlubit vysokým stupněm funkčnosti,“ říká Dr. Matthias Rabe, viceprezident společnosti SEAT S.A. zodpovědný za výzkum a vývoj. „Usilovným zaměřením na jemné vyladění celého vozu se nám podařilo zkombinovat silný sportovní charakter a precizní ovladatelnost s významným zvýšením komfortu a pohodlí Leon SC je dalším příkladem, jak SEAT používá technologie koncernu Volkswagen k vývoji jedinečných vozů SEAT.“

Tisková zpráva/-PS-