Nový SEAT Ateca přináší plážovou atmosféru na letiště v Barceloně + video

Autor: Tisková zpráva - 3. 8. 2016


Nový SEAT Ateca bude během letošního léta dominantou letiště Barcelona El Prat. Umělec Sergi Ramírez, který se specializuje na písečné plastiky, vytvořil repliku modelu Ateca z 26 tun písku. První SUV v historii značky patří mezi nejinovativnější vozy ve svém segmentu a těší se velkému zájmu zákazníků. V terminálu 1 barcelonského letiště může umělecké dílo obdivovat přibližně 100 000 cestujících denně.

Vedle písečné repliky bude v expozici s názvem „Created in Barcelona“ (Stvořeno v Barceloně) vystaven skutečný model Ateca. Instalace, jejíž součástí je také audiovizuální prezentace včetně promítání videa dokumentujícího průběh vzniku uměleckého díla, bude přístupná do konce října.

Globální marketingová ředitelka společnosti SEAT Susanne Franzová uvedla, že „cílem této instalace je ukázat barcelonské umění a design na pomíjivé plastice“. A dodala, že „Barcelona má jedno z 10 nejfrekventovanějších letišť v Evropě a je ideálním místem pro vystavení modelu SEAT Ateca. Kromě toho také zdůrazňuje spojení značky s městem Barcelona“.

Sergi Ramírez vytváří písečné plastiky již 30 let. Za svá umělecká díla obdržel několik ocenění, včetně první ceny ve 3. a 4. ročníku soutěže Certamen na ostrově Gran Canaria, druhého místa na mezinárodním festivalu písečné plastiky v čínském městě Čou-šan a třetího místa na festivalu Tranum Strand v Dánsku.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru