visaci-zamek-na-kole-rusko

Nový podvod na řidiče. Na kole se jim objevuje visací zámek

Autor: Pavel Srp -   7. 6. 2019


Vydělávat se dá na všemožných podvodech. V Rusku vznikl další, s nímž je těžké se poprat. I památkáři by mohli vyprávět, i když u nich to je maličko jinak. Podvod se týká visacího zámku. A k tomu si přidejte kolo od auta.

Stejně, jako visací zámky svojí hmotností ničí památky, na které je turisté připevňují na důkaz své lásky nebo prostě blbosti, stejně tak tato přidaná hmotnost zničí auto. V Rusku se totiž podvodníci rozhodli, že budou zámky připevňovat na kola. K tomu přidávají vzkaz o tom, jak to řešit.

Píše se v něm, že zámek odemknou, ovšem pouze v případě, když pošlete SMS na speciální zpoplatněné číslo. SMS vás vyjde na 2500 rublů, což je v přepočtu necelých 900 Kč. Zámek je na číselný kód, který vám přijde v odpovědi.

Ale sundat zámek je potřeba. Vždyť pokud byste se s ním rozjeli, tak by nejen hodně zničil kolo, ale také by způsobil opravdu velmi silné a nepříjemné vibrování volantu kvůli nevyvážení disku.

Policie o problému prý ví, ale nemůže s tím prý nic dělat. Na své náklady zámek neodstraní. Zůstává tak možnost volat nějakého zámečníka, u něhož bude výsledek nejistý a budete ho muset zaplatit anebo případně kolo vyměnit za rezervu a sundání zámku se věnovat někde v klidu později.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *