Nový Peugeot 301: Tvrdý navenek, velkorysý uvnitř

Autor: Pavel Srp - 23. 7. 2012


Nový Peugeot 301 má splnit zákaznické preference, jako jsou prostorný interiér a vhodnost vozu do ztížených podmínek. Tyto dva aspekty měli designéři vozu 301 při své práci neustále na zřeteli. Cílem bylo proměnit model 301 v měřítko kvality ve svém segmentu z hlediska prostornosti a odolnosti.

Robustnost a kvalita pro vyšší životnost

Inženýři firmy Peugeot absolvovali již na začátku projektu, ve fázi přípravy zadávacích podmínek projektu, dlouhé testovací jízdy na různých typech silnic, po kterých budu jezdit budoucí zákazníci modelu 301. Byly otestovány veškeré možné životní situace: poškozené silnice, studené, teplé či vlhké klima,… Celkově se na několika kontinentech ujely desítky tisíc kilometrů.

Díky těmto znalostem získaným přímo v terénu a díky uznávanému know-how značky Peugeot, která se věnuje výrobě automobilů již od roku 1899, byli tvůrci vozu schopni správně nasměrovat své úsilí a vybrat to nejlepší, aby vytvořili automobil dokonale přizpůsobený nejrůznějším podmínkám. Znamená to řešení ovlivňující chování vozu na silnici, robustnost, kvalitu výroby a nabízená výbava. Pro Peugeot 301 jsou pak charakteristické následující vlastnosti:

  • Podvozek vhodný pro jízdu na silnicích se špatným povrchem pro zajištění vysokého komfortu,
  • Vyšší počet upevňovacích šroubů pro větší robustnost,
  • Dvojí těsnění pro ochranu proti prachu a vlhkosti,
  • Elektronická klimatizace s funkcí max AC pro země s teplým klimatem,
  • Vyhřívaná spodní část čelního skla pro země se studeným klimatem,
  • atd.

Robustnost koncepce, která je propracována do nejmenších detailů, doplňuje vysoká kvalita montáže. Při výrobě vozu 301 v továrně ve španělském městě Vigo byly použity stejné standardy jako při výrobě Peugeotu 508, který je pověstný svou kvalitou. Za stejným účelem bylo ujeto 4 000 000 kilometrů testovacích jízd. Výsledkem je vysoká trvanlivost, která odolá i těm nejnáročnějším podmínkám.

Měřítko kvality z hlediska prostornosti

Zákazníci modelu 301 chtějí získat především prostornou kabinu a velký zavazadlový prostor. Vůz se totiž velmi často používá pro přepravu rodiny s cestujícími na zadních sedadlech. Značka Peugeot se proto rozhodla udělat z těchto hledisek výhodu oproti konkurenci.

Autoři koncepce vozu tedy optimalizovali rozměry platformy použité pro 301 a dosáhli délky 444 cm. Rozvor byl zvýšen na 265 cm, což je v tomto segmentu rekordní velikost. Díky tomu se zvětšil prostor v kabině, jejíž rozměry jsou nyní v dané kategorii největší, a zavazadlový prostor získal velkorysé rozměry, nabízející objem vyšší, než má v nabídce konkurence:

  • Šířka na úrovni loktů vepředu: 1 409 mm,
  • Šířka na úrovni loktů vzadu: 1 395 mm,
  • Prostor pro kolena cestujících na zadních sedadlech: 121 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 640 litrů

Tyto vlastnosti budou bezpochyby lákavé pro velké množství zákazníků, především mimo západní Evropu.

Sedan určený na zahraniční trhy

Prodej modelu Peugeot 301 bude zahájen 1. listopadu v Turecku, poté bude následovat střední a východní Evropa, Rusko, Ukrajina, Řecko, země Maghrebu, střední Východ, země Perského zálivu, africké země, některé latinskoamerické trhy a Čína.

[nggallery id=1151]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru