Nový Nissan Pulsar: Prostorný, stylový a nabitý technologiemi – foto + video

Autor: Tisková zpráva - 5. 9. 2014


Díky nadšení společnosti Nissan pro inovace a technologie prošel v průběhu uplynulých sedmi let segment rodinných vozů výraznou proměnou. S využitím stejných designových přístupů a originálních nápadů, které v minulosti daly vzniknout řadě crossoverů, rozšiřuje nyní Nissan rodinu svých modelů o nový model, kterým je vzrušující rodinný hatchback Nissan Pulsar.

Model Pulsar v sobě spojuje výrazný design, technické inovace a špičkovou prostornost interiéru ve své třídě. Segment C (nižší střední třída) tak obohacuje o všechny důvěrně známé přednosti značky Nissan v novém stylovém provedení.

Uvedením modelu Pulsar dává Nissan jasně najevo svůj odvážný záměr a touhu zpřístupňovat důmyslná řešení a technické inovace co nejširšímu okruhu zákazníků. Pulsar je navržen tak, aby oslovoval široký okruh zákazníků, od vlastníků vozidel segmentu D kupujících menší vozidlo, až po rodiny, které již přerostly své vozy segmentu B. Pulsar dává na odiv designové dovednosti Nissanu a představuje celou řadu moderních technologií, přičemž některé z nich jsou v tomto segmentu zcela nové. Díky mimořádné kvalitě materiálů a zpracování nabízí Pulsar zákazníkům pocit vlastnictví prémiového nebo luxusního vozu, aniž by museli platit vyšší cenu.

Díky charakteristickému motivu ve tvaru „V“, který značka Nissan používá na mřížce chladiče, typickému provedení světlometů ve tvaru bumerangu a výrazným a mohutným křivkám je model jednoznačně rozpoznatelný na první pohled. Nissan Pulsar byl navržen a zkonstruován pro Evropu a bude se vyrábět v závodě Nissanu v Barceloně.

Vůz sdílí tytéž geny, které na silnici dodávají nepřehlédnutelnost a respekt modelům Qashqai a X-Trail. Kombinuje výrazné linie s dokonalými detaily, což mu dodává sportovní a elegantní vzezření. Stejně jako jeho kolegové ze stáje crossoverů se může pochlubit mohutným objemem kol, klínovitou boční linií a plynulým profilem.

Sebejistotu a prvotřídní provedení vykazuje Pulsar i v interiéru, kde kombinuje vysoce kvalitní materiály a jasný designový jazyk s velmi vysokou úrovní výbavy.

Díky nejdelšímu rozvoru ve své třídě (2700 mm) a důmyslné konstrukci poskytuje nový Pulsar ve srovnání s konkurenčními vozy ve svém segmentu o poznání více prostoru pro nohy a ramena v zadní části vozidla. S prostorem pro nohy v délce 692 mm má Pulsar ve skutečnosti vzadu dokonce více místa pro kolena, než průměrně nabízejí vozy v segmentu D. Přesto si však zachovává kompaktní charakter (je dlouhý 4385 mm), takže s ním lze snadno zaparkovat v těsných městských prostorách.

Jak jsou řidiči u vozů značky Nissan již zvyklí, je nový Pulsar nabitý mnoha užitečnými a praktickými technologiemi, které se starají o pohodlnou a sebejistou jízdu. Nissan je proslulý uváděním technologií, které jsou v daném segmentu novinkou. Svou pověst inovátora navíc Nissan umocňuje implementací celé řady prvků, které jsou u konkurence zpravidla vyhrazeny jen prémiovým a luxusním modelům. Patří k nim oceňovaný bezpečnostní systém Nissan Safety Shield s funkcí monitorování pohybujících se objektů, upozorněním na vybočení z jízdního pruhu a systémem sledování mrtvého úhlu. Převratný panoramatický kamerový parkovací systém AVM přináší do této třídy vozů ještě vyspělejší technologii, stejně jako nejmodernější systém NissanConnect nabízející bezproblémovou integraci chytrých telefonů i kompletní funkce satelitní navigace.

Jak se sluší na vůz nabitý novými technologiemi, je model Pulsar uváděn se dvěma vysoce vyspělými motory – 1,2litrovou zážehovou jednotkou DIG-T a 1,5litrovým vznětovým motorem dCi. Oba nabízejí výjimečný výkon, úspornost a vytříbenost a disponují celou řadou technologií pro úsporu paliva, které pomáhají vlastníkům vozu dojet dále za méně peněz.

Nový Pulsar je nabízen ve třech úrovních výbavy s již dobře známými jmény: Visia, Acenta a Tekna. Všechny poskytují mimořádně bohatou výbavu. Všechny modely jsou dodávány s klimatizací, vyspělým palubním počítačem s 5″ displejem a elektrickým ovládáním všech oken. Všechny vozy jsou také standardně vybaveny systémem monitorování tlaku v pneumatikách, šesti airbagy a systémem Stop/Start.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru