Nová generace vlajkové lodi automobilky Mercedes-Benz, tedy třídy S se měla odehrát až v průběhu dubna společně na autosalonech v New Yorku a v Šanghaji. Jak bude nové eSko vypadat si ale můžeme prohlédnout již nyní. Do světa se dostaly špionážní fotky.

Často to tak bývá, že ještě před oficiálním odhalením nového a nebo modernizovaného modelu, je jeho podoba odtajněna předčasně díky nějakým špionážním fotkám a nebo fotkám, které automobilce „zázračně utekly“. V případě faceliftu limuzíny Mercedes-Benz třídy S platí první možnost. Server Saudi Shift přinesl špionážní fotky auta zcela bez maskování.

Na těch můžeme vidět, že změnou prošla čelní maska, nárazník i světlomety. Novou grafiku ale dostaly také světlomety zadní, které doplňují nové koncovky výfuku i spodní část nárazníku. Novinky můžeme očekávat samozřejmě také v interiéru. Nový bude volant, eSko přijde o dvouramenný volant, které měla limuzína před faceliftem, a nastěhuje se do něj stejný volant jako mají třídy S kupé a S kabriolet, na volantu bude nově dotekové ovládání podobně jako to má nový Mercedes-Benz třídy E. Očekávat se dají ale také nové asistenční systémy či laky karoserií nebo designy litých kol.

Změnami projde i motorový prostor. Rozloučit se budeme muset se 4,7litrovým osmiválcem, který bude nahrazenmotorem 4.0 V8 twin-turbo, která nabídne nižší spotřebu paliva i emise, ale zároveň vyšší výkon. Konkrétní čísla ale zatím nejsou známa, nicméně tento motor se nachází i pod kapotou sportovního modelu AMG GT. Očekávat nicméně můžeme i nové řadové šestiválce s mnoha novými revolučními prkvy, jako jsou například elektrický kompresor nebo integrovaný startér-alternátor.

Prodej modernizovaného Mercedesu-Benz třídy S se má rozběhnout v druhé polovině letošního roku.