Mercedes-Benz v létě představil kompaktní modely AMG třídy A a CLA. Dostaly dosud nejvýkonnější čtyřválcový dvoulitr s až 421 koňmi. A že jsou to opravdu rychlá auta dokázalo i jedno kolo na legendárním Nürburgringu, protože svým čase porazily i supersport Lamborghini Murcielago.

Mercedes-AMG A 45 S je výkonnější verzí AMG, kterou bude německá značka nabízet. Z dvoulitrového, turbodmychadlem přeplňovaného motoru nabídne výkon 421 koní a točivý moment 500 Nm (slabší AMG má 387 koní a 480 Nm). Rychlost autu nechybí nejen v absolutním zrychlení z 0 na 100 km/h, které je otázkou 3,9 sekundy, ale ani při jízdě. Pohon zajišťu standardně všechna čtyři kola přes osmistupňovou automatickou převodovku.

Na trať auto vzal magazín SportAuto a za volantem již tradičně seděl Christian Gebhardt. Ten nakonec se žlutým AMG na pneumatikách Pirelli P Zero Trofeo R zajel čas 7:48.8, což je vážně parádní. Je to podle fastestlaps.com o více než sekundu rychlejší čas, než který tu zajelo Lamborghini Murcielago.